Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Meble i akcesoria łazienkowe

Beton architektoniczny na elewacji - zaufaj marce Luxum

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2021-05-04

Do niedawna beton architektoniczny uważany był za materiał surowy nienadający się na elewacje domów jednorodzinnych. Stosowano go wyłącznie na fasadach budynków użyteczności publicznej. Obecnie doceniono jego awangardowy styl i zaczęto montować go również na domach jednorodzinnych. Beton architektoniczny stał się symbolem elegancji i nowoczesności. Jego ponadczasowy charakter zyskał licznych zwolenników.

Jaki beton architektoniczny wybrać na elewację?

Warto podkreślić, że zadaniem elewacji jest ochrona ścian przed czynnikami atmosferycznymi. Na rynku znajduje się szeroki wybór płyt z betonu architektonicznego. Producenci prześcigają się, gwarantując nam, że to ich produkt jest najlepszy. Dlatego wybierając płyty z betonu architektonicznego, należy zwrócić uwagę na jakość i skład surowca. Przede wszystkim płyty na elewację muszą charakteryzować się niską nasiąkliwością, mrozoodpornością oraz niepodatnością na promieniowanie UV.

Beton architektoniczny na elewacji
Wybierając płyty z betonu architektonicznego, należy zwrócić uwagę na jakość i skład surowca

Marka Luxum daje gwarancje płyt w 100% nadających się na elewację budynku. Dlaczego? Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy technicznej możemy zapewnić kontrahentom produkt spełniający ich oczekiwania. Posiadamy certyfikat CE, który świadczy o zgodności naszego produktu z wymaganiami certyfikacji europejskiej.

Marka Luxum daje gwarancje płyt w 100% nadających się na elewację budynku
Marka Luxum daje gwarancje płyt w 100% nadających się na elewację budynku

Dodatkowo przyznano nam atest PZH poświadczający bezpieczeństwo zdrowotne płyt z betonu architektonicznego. Nie zawierają one sztucznych włókien szklanych ani polipropylenowych są w 100% naturalne. Trzeba zaznaczyć, że płyty wciąż są udoskonalane i podlegają stałej kontroli jakości.

Inspiracje LUXUM - dowiedz się więcej

Jak montować płyty z betonu architektonicznego na elewacji budynku?

Po pierwsze bardzo ważną kwestią jest zaimpregnowanie płyt odpowiednim impregnatem hydrofobowym (Impregnat LUXUM do betonu architektonicznego) przed ich montażem. Płyty z betonu architektonicznego od Luxum w przeciwieństwie do konkurencyjnych płyt pozostają niezwykle lekkie.

Płyty z betonu architektonicznego są łatwe w montażu
Płyty z betonu architektonicznego są łatwe w montażu

Dzięki temu są niewiarygodnie łatwe w montażu. Płyty można mocować za pomocą kleju (zalecanym przez producenta - klej MS nanotechnology), na ocieplenie ze styropianu lub styroduru do grubości 25cm. Płyty zazwyczaj układa się poziomo, uzyskując elegancki efekt.

Czy beton architektoniczny na elewacji to dobry wybór?

Do niedawna wśród opinii publicznej istniało przekonanie, że beton architektoniczny na fasadzie budynku to najgorsza z możliwych opcji. Przeciwnicy uważali, że jest to nieestetyczne wykończenie, które charakteryzuje się surowością i brakiem zmysłu estetycznego.

Beton architektoniczny można łączyć z innymi surowcami na przykład z drewnem
Beton architektoniczny można łączyć z innymi surowcami na przykład z drewnem

Na szczęście beton architektoniczny inaczej nazywany dekoracyjnym obecnie zyskuje liczne grono entuzjastów. Jest to fenomenalne rozwiązanie zwłaszcza dla miłośników modernistycznego charakteru budowli. Zwłaszcza że obecnie w architekturze króluje styl minimalistyczny.

LUXUM - wyposażenie marki premium - poznaj całą ofertęDobrej jakości płyty z betonu architektonicznego od Luxum pod wpływem długoletniej eksploatacji nie płowieją, nie ulegają zniekształceniu i przede wszystkim dobrze zamocowane nie odpadają. Dom przez lata zachowuje swój oryginalny wygląd. Chcąc uzyskać nowoczesną elewację, będącą wizytówką domu, a jednocześnie współgrającą z przyrodą należy zwrócić uwagę właśnie na ten materiał.

Ciekawym zabiegiem jest zastosowanie kamienia naturalnego w połączeniu z betonem dekoracyjnym
Ciekawym zabiegiem jest zastosowanie kamienia naturalnego w połączeniu z betonem dekoracyjnym

Beton architektoniczny to genialny materiał, który można łączyć z innymi surowcami przykładowo z drewnem, który ociepli wizerunek domu lub z dużymi, przeszkolonymi elementami, które nadadzą całości szlachetnego wyglądu.

Ciekawym zabiegiem jest zastosowanie kamienia naturalnego w połączeniu z betonem dekoracyjnym, z pewnością ten zabieg sprawi, że nasz dom będzie wyróżniał się wśród innych szablonowych realizacji budowlanych.

źródło i zdjęcie: HOMSA Sp. z o.o. Spółka komandytowa

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum