Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu
Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice

Somfy Członkiem Wspierającym Polski Związek Firm Deweloperskich

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2021-01-14

Firma Somfy Polska dołączyła do grona członków Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD), największej organizacji zrzeszającej firmy deweloperskie w Polsce.

Somfy Polska prowadzi aktywne działania w zakresie współpracy na rzecz komfortowych, bezpiecznych i energooszczędnych domów i mieszkań. Już dzisiaj, poza własnymi inicjatywami angażuje się w projekty wraz z takimi organizacjami, jak Stowarzyszenie Nowoczesne Budynki, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) czy Związek Polskie Okna i Drzwi.

Na koniec 2020 roku marka dołączyła do prestiżowego grona firm zrzeszonych w Polskim Związku Firm Deweloperskich, aby jako członek wspierający wspólnie z największymi firmami w kraju pracować nad wdrażaniem rozwiązań wpływających na rozwój nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego.

- Działalność Polskiego Związku Firm Deweloperskich dowodzi, jak ważnym aspektem w rozwoju polskiego budownictwa jest dialog przedsiębiorców, tworzących całe spektrum rozwiązań dla użytkowników – mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska.

- Do całego procesu chcemy wnieść wiedzę o technologicznych udogodnieniach w domach i mieszkaniach, popartą ponad 50-letnim doświadczeniem na rynku globalnym w obszarze automatyki domowej i smart home – dodaje Radosław Borkowski.

Somfy realizuje projekty z deweloperami w całej Polsce, upowszechniając w ten sposób smart udogodnienia jako standardowe wyposażenie mieszkań i apartamentów. Firma współpracuje m.in. z Echo Investment, PCG, BPI Real Estate, Inopa czy Tefra House, dostarczając inteligentne rozwiązania do apartamentów, mieszkań czy osiedli domów jednorodzinnych. Inwestycje wyróżniają się pod względem lokalizacji, architektury czy funkcjonalności dla obecnych i przyszłych mieszkańców. Do końca przyszłego roku Somfy planuje wyposażyć kilka tysięcy mieszkań w smart rozwiązania, umożliwiające sterowanie wyposażeniem domu zdalnie za pomocą aplikacji w smartfonie.

- Budowanie nowoczesnych mieszkań jest wypadkową potrzeb konsumenckich i wymogów. Każda nowa firma członkowska to nowe spojrzenie, wkład ekspercki i dalsze możliwości rozwoju organizacji, którą wspólnie tworzymy. Doświadczenie Somfy w branży smart home jest dla naszego rynku o tyle istotne, że coraz chętniej korzystamy i wciąż będziemy korzystać z udogodnień technologicznych. Dlatego cieszymy się z tej współpracy – mówi Konrad Płochocki, członek zarządu i dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Technologie inteligentne i smart home Somfy to kompleksowy ekosystem udogodnień technologicznych, który obejmuje napędy, centrale sterujące i szereg czujników. Sterowanie temperaturą, oświetleniem, osłonami okiennymi czy systemami alarmowymi odbywa się zdalnie, za pomocą aplikacji na smartfonie, a nawet głosowo. Klienci – oprócz wygody i bezpieczeństwa - doceniają aspekt ekologii i energooszczędności, a także możliwość wykorzystania smart rozwiązań w projektach przystosowanych do potrzeb osób starszych czy niepełnosprawnych.

źródło i zdjęcie: Somfy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze grudzień 2020 - styczeń 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum