Każdy z zastosowanych sterowników pozwala na integrację z okapem kuchennym, który automatycznie przełącza centralę wentylacyjną w tryb intensywnego przewietrzenia na czas gotowania lub na połączenia z systemem alarmowym domu, który przełączy rekuperator w tryb niskiego poboru energii pod nieobecność domowników. Dzięki elektronicznemu sterownikowi możemy programować wydajność wentylacji w cyklu tygodniowym, zachowując możliwość ręcznego sterowania centralą.
Układ automatyki może niezależnie współpracować z zewnętrznymi czujnikami wilgoci, czujnikami stężenia CO2 których przekroczenie zadanych poziomów powoduje określoną reakcję centrali wentylacyjnej. Sterownik także umożliwia uruchomienie trybu kominek, w którym centrala nawiewa do pomieszczeń większy strumień powietrza celem zbilansowania ilości powietrza zużytego do spalania drewna.
Sterownik Comfort+ z kolorowym wyświetlaczem z intuicyjnym interfejsem komunikacyjnym
W wersji z rozbudowaną automatyką sterującą Comfort+, sterownik wyposażony jest w dotykowy, kolorowy wyświetlacz z intuicyjnym interfejsem komunikacyjnym. Regulatory aeroVent mogą sterować również przepustnicami wymiennika gruntowego, zwanego potocznie GWC oraz dodatkowym modułem komunikacji internetowej, dzięki czemu z dowolnej lokalizacji jesteśmy w stanie programować ustawienia rekuperatora.
Funkcja zabezpieczenie przed zamarzaniem
Sterownik wykorzystuje szereg czujników do kontroli temperatury powietrza w rekuperatorze. Inteligentny układ mikroprocesorowy analizuje rozkład temperatur i w wymaganej chwili uruchamia procedury zabezpieczające przed zamarzaniem wykorzystujące strumień ciepłego powietrza wywiewanego z budynku. Dzięki dodatkowym akcesoriom (zestaw COP i zestaw CAV zainstalowany na przewodzie doprowadzającym powietrze) można zarządzać rekuperatorem w trybie utrzymania stałego ciśnienia lub stałej wielkości strumienia przepływu.
źródło i zdjęcie: aeroVent