Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Bramy garażowe, automatyka

Centrala Nice TT1VR kluczem do otwartego systemu

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-06-30

Na rynku automatyki osłonowej mamy coraz większą liczbę producentów, którzy oferują swoje rozwiązania do żaluzji weneckich. W ten sposób często w domu lub mieszkaniu, które jest odkupowane od poprzedniego właściciela, może zdarzyć się sytuacja, w której część żaluzji zautomatyzowana jest silnikami Nice, a pozostała część – rozwiązaniami od innych producentów. Czy w takiej sytuacji możemy stosować pilot Nice do zarządzania wszystkimi urządzeniami?

- Faktycznie - sytuacja, w której w ramach jednego budynku lub nawet domu żaluzje są zautomatyzowane napędami od różnych producentów jest spotykana coraz częściej. Na przestrzeni ostatnich lat grupa Nice wielokrotnie pokazywała, że przyjmuje w swoich rozwiązaniach filozofię otwartości. Dlatego jeśli silnik żaluzjowy od innego producenta nie jest wyposażony w odbiornik radiowy, przy zastosowaniu centrali sterującej Nice TT1VR, mamy możliwość dodania takiego silnika do eko-systemu Nice - mówi Rafał Bartosiewicz, Area Sales Manager w dywizji Screen w Nice Polska.

Nice TT1VR to centrala sterująca oraz odbiornik radiowy, które dzięki złączu Hirschamanna możemy podłączyć do większości silników rurowych lub kwadratowych, niewyposażonych w odbiornik radiowy. Po podłączeniu, TT1VR programujemy za pośrednictwem dowolnego pilota z rodziny Nice Screen, który posiada przyciski programowania. Dzięki niewielkim rozmiarom centrala charakteryzująca się klasą szczelności IP54, pasuje do większości skrzynek żaluzyjnych dostępnych na rynku.

Nice TT1VR - centrala sterująca oraz odbiornik radiowy
Nice TT1VR - centrala sterująca oraz odbiornik radiowy

Do współpracy z Nice TT1VR rekomendowane są piloty Nice Era P Vario (jedno- lub sześciokanałowy) lub Nice Agio (czterokanałowy, w możliwym zestawie z designerską ładowarką indukcyjną). Obie te rodziny wyposażone są w slider, dzięki któremu mamy możliwość komfortowego sterowania położeniem lameli oraz kątem ich pochylenia. Przy zastosowaniu wspomnianych nadajników w prosty sposób możemy sterować odpowiednim nasłonecznieniem danego pomieszczenia, współpracując dodatkowo z czujnikami klimatycznymi (słońca, wiatru czy deszczu).

Oprócz sterowania żaluzją za pośrednictwem pilota, zastosowanie TT1VR daje użytkownikowi dodatkową możliwość dodania silnika wyprodukowanego przez innego niż Nice dostawcę do systemu inteligentnego domu dzięki współpracy z integratorem Nice Core. Procedura parowania takiego silnika jest identyczna jak w przypadku każdego silnika rurowego Nice i po jej przejściu będziemy mieli możliwość sterowania danym silnikiem za pośrednictwem aplikacji MyNice Welcome dostępnej bezpłatnie na smartfony wyposażone w system operacyjny Android oraz iOS.

W ten opisany sposób możemy dla przykładu do ekosystemu Nice dodać silniki elero JA Soft. - Jeśli w danym budynku zastosowano jednocześnie silniki Nice i elero, to za pomocą TT1VR możemy w prosty sposób uzyskać zjawisko synergii. W najbliższych miesiącach możemy spodziewać się kolejnych rozwiązań opartych na sygnale radiowym, gdzie poszczególne urządzenia produkowane w grupie Nice będą komunikowały się bez stosowania żadnych dodatkowych rozwiązań przejściowych - zauważa Marcin Krupnik, Chief Product Manager w dywizji Screen w Nice Polska.

Centrala Nice TT1VR jest wykorzystywana przez Partnerów Handlowych Nice i elero w celu integracji istniejących systemów. Firmy zajmujące się produkcją rozwiązań przeciwsłonecznych wykorzystujących automatykę Nice i elero oraz firmy dystrybuujące rozwiązania grupy Nice można znaleźć na stronie internetowej www.nice.pl

źródło i zdjęcia: Nice 

Budujemy Dom czerwiec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum