Drzwi wejściowe przestają być już tylko barierą antywłamaniową czy dekoracją strefy wejścia. Coraz częściej mają za zadanie ułatwiać domownikom dostęp do wnętrza budynku i realizować bardziej zaawansowane funkcje związane z szeroko pojętym poczuciem bezpieczeństwa.
Spełniać też muszą najostrzejsze wymagania związane z oszczędnością energii, która jest obecnie priorytetem w projektowaniu budynków.
Wszystkie te korzyści zapewnia platforma AD UP obejmująca m.in. ultraciepłe drzwi o głębokości zabudowy 90 mm z progiem bez barier 0 mm.
Energooszczędność oraz izolacja termiczna
Chociaż drzwi nie są kluczowym elementem odpowiadającym za energooszczędność domu, muszą spełniać kryteria izolacyjności termicznej. Zgodnie z warunkami technicznymi na 2021 rok współczynnik przenikania ciepła Ud dla tego typu przegrody powinien wynosić maksymalnie 1,3 W/m2K.
Drzwi Schüco AD UP 90 mają profil o pięciokomorowej budowie, podwójną strefę termoizolacji i system uszczelnień, które pozwoliły osiągnąć bardzo dobry parametr przenikania ciepła dla samej ramy nawet od Uf = 1,1 W/m2K.
Po wstawieniu standardowego pakietu szybowego stolarka będzie wciąż spełniać wymagania wynikające z obowiązujących warunków technicznych. Dzięki wysokiej nośności rozwiązania do 200 kg można wstawić grube zestawy szybowe o podwyższonej termoizolacyjności czy antywłamaniowości.
Płaski próg, ułatwiający przechodzenie, zapewnia maksymalną szczelność na przenikanie wody deszczowej. Stolarka zapewnia wodoszczelność aż do 750 Pa, dzięki zastosowaniu dodatkowej, centralnej uszczelki i specjalnej konstrukcji odwodnienia.
Design i funkcjonalność
W aluminiowych drzwiach panelowych Schüco dopracowano każdy szczegół, dzięki czemu elementy funkcjonalne odgrywają także rolę estetyczną.
Zlicowane z ościeżnicą skrzydła o dużych wymiarach nawet do 1250 x 2500mm mają harmonijny wygląd. Wybrać można zawiasy nakładane, rolkowe, jak również całkowicie ukryte, dające możliwość rozwierania skrzydła pod kątem 100º.
W wersji Design Edition imponujące wymiary skrzydła podkreślone są przez wbudowany w panel pionowy pochwyt podświetlony paskiem LED.
Do drzwi bez problemu można dopasować nowoczesne rozwiązania kontroli dostępu i komunikacji, np. czytnik linii papilarnych czy modularny panel drzwiowy DCS z funkcjami wideodomofonu i klawiatury do wprowadzania kodów. Nowością jest moduł DCS SmartTouch w postaci kompaktowego ekranu dotykowego, łączący w sobie funkcje dzwonka, kamery i wideodomofonu.
Jest on kompatybilny z systemami Anroid i iOS, więc przy użyciu smartfonu można otwierać drzwi i prowadzić wideorozmowy z osobami stojącymi przed nimi, nawet jeśli jest się poza domem. Na sterowanie drzwiami za pomocą aplikacji pozwala też zamontowany dyskretnie w profilu drzwiowym moduł BlueCon.
źródło i zdjęcia: Schüco