Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Akcesoria do okien i drzwi

Drzwi podnoszono - przesuwne Aluprof

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-11-07

Drzwi podnoszono-przesuwne to najlepsze rozwiązanie do zabudowy łączącej salon, pokój lub ogród zimowy z przyrodą na zewnątrz. Nie zaburzają kontaktu z otoczeniem i są wygodnym wyjściem na balkon, taras lub otwartą przestrzeń ogrodu. W ofercie Aluprof znaleźć można dwa systemy takich drzwi.

Wystrój salonu, czy ogrodu zimowego jest wyrazem upodobań mieszkańców, ale w przypadku przestrzeni z dużymi przeszkleniami to widok za oknem jest najważniejszy. Trendy nowoczesnej architektury skupiają się wokół harmonii budynków z okalającą je przyrodą.

Zatarcie granicy pomiędzy wnętrzem bryły a jej otoczeniem pozwala na relaks i kontakt z przyrodą. Z myślą o takich rozwiązaniach Aluprof oferuje systemy drzwi podnoszono-przesuwnych o oznaczeniach MB-77HS i MB-59HS.

Ładne i wygodne

Aluprof MB-77HS to rozwiązanie dla tych, którzy szukają wygodnego i estetycznego wyjścia z domu na taras. Konstrukcja drzwi opiera się na ramie o głębokości 174 mm (system 2-szynowy) lub 271 mm (system 3-szynowy) i skrzydłach przesuwnych o głębokości 77 mm, zapewniając wysoką stabilność konstrukcji i komfort użytkowania.

Skrzydła mogą osiągać ciężar nawet 400 kg, wysokość do 3,2 m oraz szerokość 3,3 m, co pozwala na wykonanie ruchomych przeszkleń o znaczących gabarytach. Konstrukcje te mimo dużych rozmiarów i wagi mogą są bezpieczne i łatwe w użytkowaniu, w czym pomagają dostępne mechanizmy: napędy automatyczne w wersji widocznej lub ukrytej oraz hamulec Comfort Close.

Ważną zaletą systemu jest także możliwość zabudowy narożnej w dwóch wersjach: o kątach 90° lub 270°. Pozwala to, po rozsunięciu skrzydeł, uzyskać całkowicie otwartą przestrzeń bez widocznego słupka. System MB-77HS charakteryzuje się bardzo dobrą izolacyjnością termiczną konstrukcji i możliwością instalacji pakietów szybowych o grubości do 58,5 mm. Drzwi podnoszono-przesuwne w tym systemie osiągają współczynnik przenikalności cieplnej Uw od 0,84 W/(m2K)*.

Konstrukcje te spełniają wymogi odporności na włamanie do klasy RC2.

Z kolei drzwi podnoszono-przesuwne Aluprof MB-59HS przeznaczona jest do projektów wymagających ekonomicznych rozwiązań. System stworzono w oparciu o ramę głębokości 120 mm (profil 2-szynowy) lub 199 mm (profil 3-szynowy) oraz skrzydło o głębokości 59 mm. Posiada też kształtowniki o trójkomorowej budowie i występuje w dwóch wariantach izolacyjności termicznej: ST i HI. Dużą zaletą drzwi MB-59HS jest możliwość konstruowania drzwi o wysokości skrzydła do 2,8 m oraz wadze do 300 kg.

Komfort bez progów

Konstrukcje obu systemów drzwi podnoszono-przesuwnych można zabudować tak, aby prób był zlicowany z powierzchnią podłogi i tarasu, co znacznie ułatwi przechodzenie, szczególnie dzieciom, osobom starszym lub niepełnosprawnym.

W obu systemach dostępne są także rozwiązania z wąskim słupkiem, w których widoczna szerokość kształtowników na styku skrzydeł drzwi wynosi tylko 47,5 mm, co ma duży wpływ na estetykę konstrukcji.

*- Uw dla drzwi MB-77HS HI o wymiarach skrzydła 3,0 × 2,9 m, ze szkłem Ug=0,5 W/(m2K) z ciepłą ramką dystansową.

źródło i zdjęcia: Aluprof

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum