Podsumowanie Targów Cersaie przez firmę Tubądzin

Ceramika Tubądzin na jednej z najważniejszych imprez na świecie, zaprezentowała nowatorskie połączenie płytki z meblami, 40 nowych wzorów, oraz pokazała że doskonale wpisuje się w trendy w branży.

Podsumowanie Targów Cersaie przez firmę Tubądzin
Tubądzin Managment Group Nowe kolekcje marki TUBĄDZIN
Dane kontaktowe:
42 710 37 00
Cedrowice Parcela 11 95-035 Ozorków

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Nowe trendy na Tragach Cersaie 

Tegoroczna edycja International Exhibition of Ceramic Tile and Bathroom Furnishings (Międzynarodowych Targach Płytek Ceramicznych i Wyposażenia Łazienek) za główny punkt obrała rozmaitość kształtów, kolorów i formatów. Od płyt wielkoformatowych po małe płytki w kształtach cegiełek, heksagonów itp.

Widać jednak wyraźnie kilka wyróżniających się trendów w designie, w które doskonale wpisała się propozycja Ceramiki Tubądzin. Nadal obowiązują kierunki bliskie naturalnym surowcom – wyrazistym kamieniom, bursztynom wyjętym z wody, szorstkim, nadmorskim skałom.Na topie pozostaje także moda na lastryko oraz ponadczasowa elegancja czarnych kamieni szlachetnych.

Absolutnym hitem na 200 m2 stoiska Grupy Tubądzin (nr 15, w hali E20) okazały się efekty współpracy Ceramiki Tubądzin z firmą ernestrust - „Tubądzin Ceramic Kitchen by ernestrust” – kuchnia z kolekcji Q7, której meble zostały obłożone wielkoformatowymi płytami gresowymi z kolekcji płytek ceramicznych Black Pulpis, kreacji Macieja Zienia oraz sypialniana szafa wyłożona płytką Duke Stone, również z kolekcji stworzonej przez tego projektanta.

W ekspozycji pojawiła się także różowa płytka Polvere z kolekcji Cielo e Terra, kreacji Doroty Koziara, która pokrywa kuchenną wyspę. Całość dopełniają akcenty różowego złota w postaci uchwytów wyspy oraz ażurowego regału, którego plecy wypełnia miedziane lustro. Goście targów mogą zobaczyć więc płytki kreacji cenionych projektantów w zupełnie innej niż dotąd odsłonie.

Targi okazały się, patrząc po frekwencji, ogromnym sukcesem. Aczkolwiek stwierdzamy, że nasze stoisko - choć duże, nie było w stanie obsłużyć tak wielkiej ilości gości. W przyszłym roku będziemy się starać o jeszcze obszerniejszą przestrzeń, by pokazać więcej i przyjąć większą ilość gości.

Na pierwsze efekty i dokładne podsumowanie przyjdzie nam chwilę poczekać. Nasi przedstawiciele na bieżąco zbierali opinie klientów, dzięki czemu wiemy, że nasza oferta w tym roku nie tylko wpisuje się w najnowsze trendy, ale także pokazuje na jakim poziomie zaawansowania technicznego jest nasz produkt.

Z kolei dzięki prezentacji naszych płyt jako okładzin meblowych zdobyliśmy zainteresowanie nowego segmentu klientów, wielu nowych partnerów i podwoiliśmy zainteresowanie zagranicznych kontrahentów – mówi Amadeusz Kowalski, wiceprezes Grupy Tubądzin.

Wśród najnowszych trendów na bolońskich targach wyraźnie zauważyć można zwrot w kierunku manufaktury, artystycznych płytek jakby ręcznie malowanych, odzwierciedlających znaki natury – kwiaty, ptaki, barwne plamy kolorowych pól. Ceramika Tubądzin pokazała ten trend w kilku kolekcjach, m.in. w Pastel Flowers.

Można także bardzo dobrze zobaczyć trend „natury w powiększeniu” – przeskalowanych wzorów na kamieniach, wyraźnych żył w Na targach Cersaie Grupa Tubądzin zaprezentowała 4 premierowe kolekcje Macieja Zienia dla przestrzeni łazienkowej, w tym płytki Scoria, imitujące naturalny kamień, z bardzo efektowną, trójwymiarową dekoracyjną płytką.

Nowe kolekcje projektanta pokazane na targach mają modny obecnie wymiar 33x90 cm. Wielki format gości już bowiem na dobre na salonach, a indywidualni klienci korzystają z niego coraz odważniej – nie tylko na posadzkach, w postaci płyt gresowych, ale też na ścianach.

Dlatego wśród 40 propozycji nowych wzorów Grupy Tubądzin znajdzie się ponad 20 propozycji dla płytek wielkoformatowych. Znajdziemy wśród nich kolekcje inspirowane naturalnym bursztynem w dwóch wersjach kolorystycznych (White oraz Orange Amber), a także płytki imitujące opal –najbardziej fascynujący i jeden z najdroższych kamieni szlachetnych na świecie, mieniący się wieloma kolorami i często uważany za amulet szczęścia (kolekcja Opal na zdjęciu poniżej).

Opracowanie: redakcja IRBJ

Źródło i zdjęcia: Ceramika Tubądzin