Technologia produkcji kostki brukowej Rouwdach

Ogromnym problemem w produkcji kostki brukowej jest powstawanie nieestetycznych wykwitów - szczególnie w kolorowych wyrobach. Wykwit taki może powstać jako pierwotny bezpośrednio po produkcji lub wtórny, pojawiający się po jakimś czasie. Wykwit betonowy ma kolor biały o różnej intensywności, ale nie jest podstawą reklamacji kostki. Zarówno wykwit pierwotny jak i wtórny po pewnym czasie znika, pod wpływem czynników środowiskowych.

Technologia produkcji kostki brukowej Rouwdach
Rouwdach Kostka brukowa
Dane kontaktowe:
61 447 79 25
Łęczyca 22 A 64-330 Opalenica

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Powstawaniu wykwitów zapobiega stosowana przez Rouwdach technologia obróbki termicznej VAPOR, którą opatentowano w USA i Niemczech. VAPOR zastosowano pierwszy raz i wdrożono w Polsce i Europie Wschodniej właśnie w firmie Rouwdach.

Technologia ta pozwala, już po 8 godzinach od wyprodukowania (przy oddziaływaniu obróbki termicznej w temperaturze 40-50 °C, wilgotności 80-95%), uzyskać przez element wytrzymałość pozwalająca na rozpoczęcie czynności transportowych i wbudowania.

Wyroby te charakteryzują się większą wytrzymałością na ściskanie i mniejszą nasiąkliwością. VAPOR zmiejsza także ryzyko występowania nieestetycznych wykwitów na kostce brukowej.

Potwierdziły to wstępne wyniki badań produktów wykonanych w technologii VAPOR, przeprowadzonych w laboratoriach Politechniki Poznańskiej. Potwierdzono także ekologiczność tej metody opartej na spalaniu w specjalnych urządzeniach gazu ziemnego.

Kostki brukowe Rouwdach stosowane są w wielu miejscach, nawet bardzo specjalistycznych, takich jak nawierzchnie dla ruchu kołowego i pieszego, parkingi, na ruchliwych ulicach, przy wielkich magazynach, na terenie zakładów przemysłowych, na stacjach benzynowych, stromych zejściach czy umocnieniach skarp, halach produkcyjnych o dużym obciążeniu i natężeniu ruchu.

źródło i zdjęcia: Rouwdach

 

Pozostałe publikacje Rouwdach