Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Narzędzia

Narzędzia ogrodowe do pracy na wysokościach

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-06-27

Wspinanie się albo narzędzia na wysięgniku – co wybrać? Jedno albo drugie jest niezbędne, gdy się ma drzewa w ogrodzie albo wysoki żywopłot. Jednak taniej i znacznie bezpieczniej będzie sięgnąć po odpowiednie maszyny. Połamane gałęzie, albo wysoki żywopłot? Co zrobić? Najlepszym rozwiązaniem (pod każdym względem) są nowoczesne, akumulatorowe narzędzia na wysięgniku. Dlaczego?

Bezpieczeństwo i wygoda

Obcięcie uschniętych, połamanych czy zbyt gęsto rosnących gałęzi wysoko nad ziemią wymaga logistyki. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście sięgniecie po piłę i drabinę, wdrapanie się na górę i przycięcie gałązek. Trzeba jednak jednak zachować szczególną ostrożność, stojąc na drabinie kilka metrów nad ziemią, jednocześnie używając piły.

- Jak widać, sporo w tym ryzyka. A przecież wszystko można zrobić łatwiej i szybciej - wystarczy posłużyć się nowoczesną pilarką na wysięgniku - mówi Marcin Salata, menadżer marki Greenworks w firmie Lange Łukaszuk, ekspert branży narzędzi ogrodowych. - Tak samo ma się sytuacja w przypadku wysokich żywopłotów: nożyce na wysięgniku są lepsze od zestawu narzędzi pod jedną pachą i drabiny pod drugą - tłumaczy.

Kilka zalet takiego rozwiązania:

  • Przy korzystaniu z narzędzi na wysięgniku, nie potrzeba pomocy kogoś innego (przenoszenie drabiny, asekuracja, itd.).

  • Oszczędza się sporo czasu na przenoszeniu niezbędnego sprzętu, ustawianiu drabiny, wspinaniu się po niej itd.

  • Unika się niebezpieczeństwa związanego z upadkiem z wysokości.

  • Oszczędza się pieniądze (osoby mające lęk wysokości, a niedysponujące narzędziami na wysięgniku, muszą skorzystać z usług wyspecjalizowanych firm).

Oczywiście trzeba też dobrać narzędzia odpowiednie do naszych potrzeb: wielkości sadu czy żywopłotu oraz wysokości, na której będziemy wykonywać wszelkie ogrodnicze zabiegi – podkreśla Marcin Salata. – W ofercie firmy Greenworks każdy znajdzie urządzenie odpowiednie dla siebie pod względem mocy czy wysokości wysięgnika. A mimo dużych możliwości są to maszyny o niewielkiej wadze (5-6 kg), więc nie trzeba być siłaczem, by się nimi posługiwać – deklaruje.

Nowoczesne wysięgniki pozwalają bezpiecznie przycinać gałęzie na wysokości 2-3 metrów. Ekspert z Lange Łukaszuk radzi też zdecydować się na ekologiczne, nowoczesne narzędzia akumulatorowe.


Nożyce na wysięgniku.

Praca ekologiczna i wydajna

Wspomniane narzędzia, oprócz wygody z korzystania, nie szkodzą środowisku. Akumulatorowa pilarka czy nożyce do żywopłotu pracują też znacznie ciszej niż ich spalinowi kuzyni.

Nie produkują chmury gryzącego dymu. I - w przeciwieństwie do tych elektrycznych narzędzi uzależnionych od prądu z sieci - mogą pracować wszędzie tam, gdzie to potrzebne. Nie potrzebują bowiem  mocy płynącej z gniazdka. I jeszcze jedno - posługując się nimi, nie trzeba się obawiać przecięcia przewodu i porażenia prądem.

- A na dodatek takie akumulatorowe pilarki czy nożyce właściwie nie wymagają obsługi. Wystarczy zadbać o dolanie oleju smarującego raz na jakiś czas i naostrzenie łańcucha czy noży. Poza tym to najbardziej niezawodne urządzenia ogrodowe na rynku – zapewnia menadżer produktu w Lange Łukaszuk.

źródło i zdjęcia: Steinel

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum