Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Blaty kuchenne

Kolekcja DST Pfleiderera do kuchni na Targach INTERZUM 2019

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-05-21

Coraz częściej wiele osób decyduje się na połączenie kuchni z salonem, lub innymi strefami domu. Dlatego na targach Interzum, odbywających się 21 - 24 maja br. w Kolonii, Pfleiderer pokazuje rozwiązania, które pozwolą na idealne połączenie kuchni z salonem, zaś możliwości aranżacji jest tyle, ile materiałów do wyboru.

Znakomita forma i funkcjonalność

Propozycją prezentowaną na stoisku targowym Pfleiderera, która zasługuje na szczególną uwagę, jest blat roboczy XTop one, stanowiący alternatywę dla droższych powierzchni wykonanych z kamienia naturalnego. Ogromną zaletą tego blatu jest możliwość montażu zlewozmywaka i płyty grzewczej w jego płaszczyźnie.

Blat funkcjonalny XTop one w aranżacji kuchennej

Do tej pory, takie rozwiązania były możliwe głównie przy wykorzystaniu kamienia naturalnego, na co wielu klientów nie mogło sobie pozwolić -powiedział Sebastian Heese, Industry Sales Manager. Płynne przejście pomiędzy powierzchnią blatu a sprzętami zapewnia wrażenie ciągłości i jest zgodne z nowoczesną estetyką, a także ułatwia czyszczenie. - Dzięki charakterystycznej, trójwymiarowej fakturze blat roboczy XTop one wygląda autentycznie, zarówno w wersji kamiennej, drewnianej, jak i w połączeniu z kreatywnymi dekorami. Dzięki temu kuchnia staje się bardziej schludna, elegancka i stylowa. To wyjątkowa oferta na rynku - dodał Heese.

XTop one jest wspólnym projektem Pfleiderera i największego europejskiego producenta kuchni - firmy Nobilia. Celem było stworzenie blatu z płyty drewnopochodnej, który byłby jak najbardziej zbliżony do kamienia naturalnego, zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym. Aby zwiększyć odporność blatu na wilgoć i uderzenia, przeprowadzono wiele testów, w efekcie których powstał wielowarstwowy blat XTop one.

Podstawę XTop one stanowi płyta drewnopochodna, do której dodano warstwę funkcjonalną z płyty HDF i laminat HPL, co sprawia, że blat jest znacznie trwalszy. Jeśli zaś chodzi o montaż zlewozmywaka oraz płyty grzewczej, to jest on o wiele łatwiejszy, ponieważ samo wycinanie otworu instalacyjnego przeprowadza się w obrębie warstwy funkcjonalnej.

Szczególne cechy blatu XTop one doceniają nie tylko klienci, lecz także eksperci z różnych dziedzin. Potwierdzili oni zalety tego rozwiązania i jego znaczenie dla konsumentów. XTop one otrzymał nagrodę konsumencką „Kitchen innovation of 2018”, a także „pro-K award 2019” za projekt produktu i wyjątkową funkcjonalność. Sebastian Heese jest szczególnie dumny z nagrody Red Dot przyznanej w kategorii „Product Design” - To dla nas potwierdzenie, że za sprawą blatu XTop one wyznaczamy trendy w zakresie materiałów wykończeniowych do kuchni.

Szeroka gama dekorów do zastosowań wewnętrznych jak i zewnętrznych

Z myślą o produkcji mebli i wykończeniu wnętrz, Pfleiderer opracował różnorodną ofertę laminatów wysokociśnieniowych i melaminowych powłok. W ofercie firmy można znaleźć powierzchnie funkcjonalne na fronty, w szczególności matowa PrimeBoard XTreme Matt i HPL XTreme, które świetnie współgrają ze wszystkimi dekorami. Sprawiają, że pomieszczenia są przytulniejsze, a przy tym powierzchnie te są odporne na odciski palców i łatwe w utrzymaniu. Natomiast wersja XTreme plus – także już dostępna w sprzedaży – sprawdza się również w zastosowaniach poziomych, dzięki czemu jest odporniejsza na zarysowania i ścieranie.

Aranżacja wnętrza Pfleiderer - kuchnia i salon

Laminat XTerior compact jest przeznaczony do stosowania na zewnątrz, ale zachowuje wszystkie powyższe właściwości. Dzięki temu, przy jego użyciu można stworzyć kuchnię zewnętrzną na patio, nie odbiegającej standardem od tej wewnątrz domu.

Różnorodne nowoczesne struktury w połączeniu z drewnianymi i materiałowymi dekorami dodają tym ostatnim autentyczności i można je zestawiać w dowolny sposób. Bogata oferta kolekcji DST, w tym szeroka gama dekorów, struktur i rdzeni, a także możliwość zastosowania tego samego wzoru w pomieszczeniach i na zewnątrz, pozwala zachować jednorodną estetykę w całym domu, bez utraty właściwości funkcjonalnych powierzchni.

O targach INTERZUM

Międzynarodowe Targi Poddostawców dla Przemysłu Meblowego oraz Elementów Wykończenia Wnętrz INTERZUM odbywają się co dwa lata w Kolonii, w Niemczech.

To specjalistyczne targi dla producentów i dostawców akcesoriów oraz półfabrykatów dla przemysłu meblowego. Każda edycja przyciąga tysiące gości z całego świata. W 2017 roku na targach wystawiało się 1 732 firm z 60 krajów, w tym 50 firm z Polski. W tym roku stoisko firmy Pfleiderer znajduje się w pawilonie 6.1, numer stoiska D010 E011.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

źródło i zdjęcia: PFLEIDERER Polska sp. z o.o.

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum