Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Fundamenty

Stahlton poleca elementy montażowe Eco-Fix

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2018-07-02

Punktowe mostki cieplne: Ciężkie elementy zewnętrzne typu balustrady, markizy, anteny satelitarne czy daszki, mocowane są do ściany budynku za pomocą stalowych elementów złącznych, takich jak śruby, kotwy czy dyble.

Aby zamocować je w ścianie, muszą przechodzić one przez warstwę termoizolacji, co w efekcie prowadzi do jej przebicia i powstawania punktowych mostków cieplnych.

Ze względu na stosowanie coraz to grubszych warstw izolacji termicznej ścian, elementy łącznikowe osiągają znaczne długości. Wraz ze wzrostem długości zwiększa się ich sprężystość, co w przypadku obciążeń elementu zewnętrznego np. przez podmuchy silnego wiatru, może prowadzić do odkształceń, uszkodzeń i pęknięć elewacji w rejonie połączenia oraz do wnikania wilgoci do przegrody budowlanej.

Problemem może być również mocowanie lżejszych elementów, takich jak lampy, tablice informacyjne, obejmy rur spustowych itp. Ze względu na brak możliwości zamocowania ich bezpośrednio w warstwie ocieplenia, elementy tego typu muszą być również mocowane do ściany budynku za pomocą długich elementów złącznych. Wynika to z bardzo niskiej wytrzymałości na wyrywanie czy nacisk materiałów izolacyjnych, takich jak wełna mineralna czy polistyren.

Szczególnie newralgicznym miejscem jest ościeże okienne i drzwiowe, gdzie często mocowane są prowadnice rolet, zawiasy okiennic czy balustrady przy portfenetrach.

Elementy montażowe Eco-Fix

Rozwiązaniem tych problemów są oferowane przez naszą firmę elementy montażowe z grupy produktowej Eco-Fix. Służą one do eliminacji punktowych mostków cieplnych powstających na wskutek przebicia warstwy izolacji termicznej budynku przez łączniki z materiałów o bardzo dużej  przewodności cieplnej (λStal=48 W/m*K). Łączniki montażowe Eco-Fix pozwalają na łatwe mocowanie w ścianie budynku zarówno lekkich elementów zewnętrznych takich jak lampy, tablice czy obejmy rur spustowych, jak również ciężkich, takich jak balustrady, markizy, daszki, anteny satelitarne, poręcze itp.

Elementy Eco-Fix wykonane są z twardej pianki poliuretanowej (PUR) lub polistyrenu ekspandowanego (EPS) o dużej gęstości i bardzo dobrych właściwościach termoizolacyjnych.Po wbudowaniu stanowią integralną część przegrody budowlanej i gwarantują stabilne podłoże do mocowania elementów zewnętrznych. Dzięki swoim właściwościom materiałowym nie odkształcają się pod wpływem obciążenia czy warunków atmosferycznych, a połączenie elementu zewnętrznego z elewacją jest wolne od pęknięć i szkód budowlanych.

źródło i zdjęcia: Stahlton Polska

Budujemy Dom czerwiec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum