Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Fundamenty

Stahlton prezentuje Progi ECOMUR

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2018-08-13

Wykonane są z betonu architektonicznego GRC. Posiadają spadek o nachyleniu 6º i skutecznie odprowadzają wodę w przypadku dużego zawilgocenia. Beton, z którego są wykonane jest nienasiąkliwy (elementy produkowane są w procesie ekstruzji), a zatem progi mogą być poddane stałemu kontaktowi z wilgocią.

W zależności od typu, progi ECOMUR oferowane są w szerokościach do 450 mm. W przypadku konieczności wykonania progu przekraczającego długość maksymalną, łączenie elementów jest możliwe za pomocą profili z ocynkowanej blachy ryflowanej, układanych pod łączeniem i dodatkowo uszczelnianych fugą Stahlton.

Praktycznym i estetycznym uzupełnieniem progów są specjalne zabezpieczenia tylne i boczne, zapobiegające przedostawaniu się wody pod stolarkę. Podstawowym kolorem jest jasnoszary w tonacji RAL 7035.

Progi typu EJ i EJH z zintegrowaną wkładką ze styropianu EPS idealnie nadają się do budynków wznoszonych w technologii energooszczędnej oraz pasywnej. Zapobiegają wychładzaniu posadzki w rejonie drzwi tarasowych lub balkonowych. Mogą być również stosowane jako podokienniki w ścianach jednowarstwowych.

Elementy osłonowe ECOMUR

Wykonane są z betonu GRC i stosowane jako zwieńczenie ścianek attykowych, murów, ogrodzeń itp. Chronią zwieńczenie ściany przed zawilgoceniem i uszkodzeniami mechanicznymi. Posiadają spadek o nachyleniu 3º i skutecznie odprowadzają wodę.

Maksymalna długość jednego elementu to L=2650mm. W przypadku konieczności wykonania progu przekraczającego długość maksymalną, łączenie elementów jest możliwe za pomocą profili z ocynkowanej blachy ryflowanej, układanych pod łączeniem i dodatkowo uszczelnianych fugą Stahlton. Szerokość elementów to 250-500mm.

Element osłonowy typu EBJ posiada wkładkę ze styropianu EPS i może być stosowany jako zwieńczenie attyki dachu płaskiego domu energooszczędnego lub pasywnego.

źródło i zdjęcia: Stahlton Polska

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum