Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Zdrowy dom z odkurzaczem centralnym Vacuflo

Czyste powietrze w domu to podstawa zdrowego trybu życia! Alergia to choroba cywilizacyjna. W kolejkach do alergologów ustawiają się z roku na rok coraz liczniej, pociągający nosem pacjenci z łzawiącymi oczami. Wielu z nich jest uczulonych na kurz, a dokładniej - na zawarte w nim mikroskopijnej wielkości pajęczaki = roztocza. Odchody tych żyjątek są jednym z najsilniejszych alergenów występujących w naszym otoczeniu.

Zdrowy dom z odkurzaczem centralnym Vacuflo
VACUFLO POLSKA Odkurzacze centralne
www.vacuflo.pl
VACUFLO POLSKA Odkurzacze centralne
Dane kontaktowe:
506 777 669
ul. Glinki 62, 21-400 Łuków

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Uczulone na nie osoby cierpią niestety przez cały rok, gdyż roztocza są obecne w naszych domach. Najlepszym na nie sposobem jest systematyczne i dokładne sprzątanie domu, a także usunięcie wszystkiego, w czym gromadzi się kurz - zasłon, suchych kwiatów, bibelotów.

Niestety podczas porządków znaczna część kurzu zaczyna unosić się w powietrzu.

Skutki zdrowotne zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach

Obecnie wciąż rośnie liczba ludzi na świecie, którzy doświadczają pogorszenia stanu zdrowia w efekcie przebywania w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych.

Towarzyszy temu całe spektrum objawów - od złego samopoczucia do poważnych, niekiedy nawet śmiertelnych chorób. Choroby pojawiające się w następstwie przebywania w nadmiernie zanieczyszczonym środowisku wewnętrznym nazywa się chorobami związanymi z budynkiem (BRI – Building Related Illness), spośród których najbardziej powszechnymi są z pewnością zatrucie tlenkiem węgla i astma, a także stosunkowo niedawno zbadana tzw. choroba legionistów (wywoływana zakażeniem bakterią Legionella) oraz gorączka „klimatyzacyjna” (humidifier fever).

Blisko 20-25% mieszkańców UE cierpi na alergię i astmę z powodu substancji wdychanych w pomieszczeniach.

Dlatego warto zainwestować w czyste powietrze w swoim domu. Do najlepiej sprawdzających się rozwiązań zalicza się odkurzacz centralny.

Znajdź sposób na bałagan na stronie Vacuflo

Po co zwykły odkurzacz, do którego trzeba zaglądać raz na miesiąc? W takim wypadku jesteśmy do 12x więcej narażeni na kontakt ze skupiskiem alergenów i bakterii w zbiorniku urządzenia niż osoby korzystające z przemyślanych rozwiązań które obsługę wykonują raz na rok.

źródło i zdjęcie: Vacuflo