Szkolenie składało się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Wśród głównych zadań znalazło się usystematyzowanie wiedzy na temat projektowania przegrody dachowej, prawidłowego wykreślania geometrii i łatowania wolego oka oraz układania na nim karpiówek. Ponadto szczególny nacisk został położony na samodzielne konstruowanie ściany czołowej wolego oka w dwóch wariantach oraz wyznaczania długości krokwi. Zaproszeni na szkolenie dekarze mieli również okazję w praktyce sprawdzić świeżo zdobytą wiedzę teoretyczną. Na specjalnie przygotowanej atrapie dachu w Ośrodku Szkolenia Dekarzy laureaci Mistrzostw układali wole oka dwoma metodami.
– Choć układania dachówek, jak jazdy na rowerze, nigdy się nie zapomina, to dążenie do perfekcji wymaga stałego doskonalenia umiejętności i poszerzania wiedzy. Elementem szczególnie wymagającym precyzji dekarskiej jest układanie wolego oka – zauważa Łukasz Nowakowski, doradca techniczny Monier Braas. – Dlatego zorganizowaliśmy dwudniowe szkolenie dla mistrzów i ich mentorów. Dzięki takim działaniom nie tylko możemy cieszyć się sukcesami polskich ekip dekarskich w prestiżowych zawodach, ale też mieć pewność, że wysoka jakość produktów idzie w parze z wysoką jakością wykonania dachu – dodaje.
W szkoleniu prowadzonym przez Marka Podeszwę – kierownika działu technicznego Monier Braas – wzięli udział Dariusz Jurga i Jarosław Kijak z mentorem Tomaszem Jurgą. Szkolenie odbyło się Ośrodku Szkolenia Dekarzy przy ul. Grunwaldzkiej 238.
źródło i zdjęcia: zdjęcia zamieszczone w informacji pochodzą z archiwum firmy Monier Braas Sp. z o.o., producenta kompletnych systemów dachowych Braas.