To wystarcza, by zapewnić stały dopływ świeżego powietrza, dzięki któremu w pomieszczeniach panuje zdrowy klimat i nie dochodzi do zawilgocenia ścian. Dzięki wyjątkowej konstrukcji okucia podczas wietrzenia skrzydło jest bezpieczne zaryglowane. Do wnętrza nie przenikają hałasy ani owady, a straty energii ograniczone są do minimum.
Zalety nowego sposobu wietrzenia
Wietrzenie przez 6-milimetrową szczelinę pomiędzy skrzydłem a rama okna jest możliwe dzięki zastosowaniu wyjątkowego okucia – systemu activPilot Comfort stworzonego przez konstruktorów firmy Winkhaus. Wietrzenie na 6-tkę odnosi się nie tylko do szerokości szczeliny, przez którą odbywa się wymiana powietrza, ale także do 6 zalet, które odróżniają je od wietrzenia w sposób tradycyjny.
- Zdrowo
- Bezpiecznie
- Energooszczędnie
- Bez przeciągów
- Bez uciążliwych owadów
- Przy każdej pogodzie
Okucie activPilot Comfort może być stosowane do większości dostępnych na rynku okien z PCV, drewna lub aluminium, w tym także okien o nietypowych kształtach.
Wietrzenie automatyczne
Dzięki zastosowaniu okucia w wersji activPilot Comfort PADM, wyposażonego w napęd elektryczny, możliwe jest automatyczne otwieranie i zamykanie okna. Wietrzenie odbywa się w zaprogramowanych cyklach bądź przez naciśnięcie przycisku na panelu dotykowym lub pilocie.
Rozwiązanie to może być zintegrowane z systemami inteligentnego domu. Badanie Instytutu Fraunhofera potwierdziło przydatność wietrzenia przy pomocy okucia activPilot Comfort PADM jako alternatywy dla systemów wentylacji mechanicznej.
Mieszkanie bez barier
W wersji activPilot Comfort PAD klamka może być umieszczona na dolnym ramiaku okna. Dzięki temu osoby poruszające się na wózkach mogą bez trudu sięgnąć do klamki i przełączyć ją w pozycję wietrzenia lub zamknąć okno. To bardzo dobre rozwiązanie także do okien trudno dostępnych z poziomu podłogi.
źródło i zdjęcie: Winkhaus