Obecność FIBARO z nowymi produktami na targach CES 2017 w Las Vegas to kolejny ważny krok w działalności firmy, obecnej na polskim rynku od 6 lat. Systemy dostępne w jej ofercie są uznawane za jedne z najbardziej zaawansowanych, bezprzewodowych rozwiązań systemu inteligentnego domu dostępnych w ponad 100 krajach. Ekspozycja i rozwiązania pokazane w czasie tegorocznych targów CES potwierdzają niezwykle szybkie tempo rozwoju marki oraz trendy na rynku smart home.
Rynkiem IoT rządzą konsumenci i ich potrzeby – tak też będzie w 2017 roku. Obsługa rozwiązań smart home ma być coraz prostsza i szybsza, nie wystarczy już intuicyjna aplikacja na urządzeniu mobilnym. Dlatego wirtualni asystenci wkroczą także do naszych domów. Już wkrótce poprzez komendy głosowe będziemy mogli sterować całym naszym domem bez potrzeby wyjmowania smartfona z kieszeni, czy uruchamiania aplikacji na tablecie. Jednak "domowych" wirtualnych asystentów nie należy traktować tylko jako gadżetu. Zarządzanie głosowe domem jest praktycznym rozwiązaniem dla osób straszych i niepełnosprawnych – zapewnia poczucie bezpieczeństwa i pozwala szybko, nawet bez smartfona uruchomić ogrzewanie, zamknąć okna, czy wyłączyć piekarnik.
I właśnie w tę stronę chcemy rozwijać system FIBARO, m.in. poprzez planowaną integrację z platformą Amazon Alexa – podsumowuje omawiane trendy Maciej Fiedler, prezes zarządu Fibar Group S.A.
W czasie targów CES 2017, FIBARO po raz pierwszy zaprezentowało szerokiemu gronu produkty współpracujące z platformą Apple HomeKit. Na stoisku znalazł się wielofunkcyjny czujnik ruchu, temperatury i oświetlenia – Motion Sensor, czujnik zalania – Flood Sensor oraz czujnik stanu otwarcia/zamknięcia dowolnego okna lub drzwi – Door/Window Sensor. FIBARO przygotowało również prostą w obsłudze aplikację, która rozszerza możliwości nowych produktów. Ponadto, wszystkie 3 urządzenia mają możliwość integracji oraz obsługi z poziomu aplikacji Apple Home dostępnej w systemie iOS 10. Na stoisku FIBARO można było również zobaczyć pilot KeyFob. Urządzenie o niewielkich rozmiarach w kształcie spłaszczonej elipsoidy pozwala zdalnie kontrolować urządzenia znajdujące się w zasięgu sieci Z-Wave.
źródło i zdjęcia: Fibar Group