System dwupłaszczowy żłożony jest z trzech warstw: ściany zewnętrznej, izolacji i ściany wewnętrznej. Rura wewnętrzna wykonana jest z wysokogatunkowej stali nierdzewnej DIN 1.4404. Środkową warstwę stanowi izolacja termiczna z łupek wykonanych z wysokotemperaturowych włókien mineralnych o grubości od 40 do 50 mm. Zewnętrzna powłoka to rura z blachy nierdzewnej o symbolu DIN 1.4301, która stanowi warstwę nośną. Zastosowane połączenia kielichowe umożliwiają elementom wewnętrznym na swobodę wydłużenia termicznego i decydują o szybkim i łatwym montażu.
Zastosowany materiał warstwy wewnętrznej (stal nierdzewna DIN 1.4404, w przypadku urządzeń na paliwa stałe stosowana jest stal żaroodporna o symbolu DIN 1.4828) gwarantuje jej długą żywotność. Obniżona zawartość węgla eliminuje powstawanie węglika chromu i korozji międzykrystalicznej również przy wysokich temperaturach. Wszystkie połączenia wzdłużne rur i kształtek wykonane są metodą spawania plazmowego "do czoła" z obustronną ochroną gazową spawu.
Zestawienie średnic elementów w zakresie od 110 do 500 mm umożliwia dokładne dopasowanie przekroju komina do każdego kotła. W zależności od wymiaru grubość elementów wynosi od 0,5 do 0,8 mm.
Zalety:
Szeroka paleta elementów dającą rozwiązanie w każdych warunkach.
- Szybkie nagrzewanie dzięki małej pojemności cieplnej oraz bardzo dobra izolacja cieplna.
- Dobre warunki przepływu spalin dzięki gładkiej powierzchni i okrągłemu przekrojowi.
- Szybki i łatwy montaż bez konieczności prowadzenia prac spawalniczych.
- Brak skomplikowanych fundamentów.
- Oszczędność miejsca.
- Łatwość rozbudowy lub przebudowy istniejącego komina.
- Natychmiastowa gotowość do pracy.
źródło i zdjęcia: Lumo