Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Nowoczesne i ekologiczne - kotły pelletowe BIO MAX

Współczesne wyzwania związane z koniecznością znacznego zmniejszenia emisji zanieczyszczeń, stymulują rozwój przyjaznych środowisku technologii grzewczych. Wśród najnowocześniejszych tego typu urządzeń znaleźć można kotły na pellet BIO MAX, które przystosowane są do opalania ekologicznymi paliwami odnawialnymi.

Nowoczesne i ekologiczne - kotły pelletowe BIO MAX
Lumo Kotły LUMO na paliwa stałe
lumo.com.pl
Lumo Kotły LUMO na paliwa stałe
Dane kontaktowe:
618 136 525, 618 132 891
Główna 51 B Krosno, 62-050 Mosina

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Małe kotły z dużą mocą

Nawet w niewielkich kotłowniach znajdzie się miejsce dla pieców na pellet z serii Bio Max Mini lub Bio Max Mini Kompakt produkowanych przez firmę Lumo. Mimo tego, że nie są to duże urządzenia, osiągają moc od 10 do 15 kW.

Taką wydajność zawdzięczają doskonałej jakościowo konstrukcji oraz pelletowi, czyli nowoczesnemu paliwu opałowemu mającemu postać granulatu, wyprodukowanemu ze sprasowanych odpadów drzewnych, który ma wysoką wydajność grzewczą.

W podstawowej wersji kocioł na pellet wyposażony został w palnik z funkcją czyszczenia, automatyczną zapalarkę oraz sterownik pogodowy z możliwością autoregulacji procesu spalania - Fuzzy Logic. Zbiornik paliwa w kotłach kompaktowych znajduje się u góry. Wersja mini nie posiada go w standardzie, ale można uzupełnić zestaw o zbiornik wolno stojący.

Kotły MINI i MINI KOMPAKT pracują zarówno w układzie otwartym, jak i zamkniętym. Pracę w układzie zamkniętym ułatwia fabrycznie wbudowana wężownica, która ma za zadanie schładzać blok wodny. Układ posiada także zabezpieczenie termiczne wypływu. Może też zostać wyposażony w zdalne sterowanie z aplikacją mobilną.

Bio Max na szóstkę z plusem

Jeśli rozważamy zakup w pełni zautomatyzowanego kotła na pellet, charakteryzującego się nowoczesnym designem, wysoką mocą grzewczą, a co za tym idzie, komfortowym użytkowaniem, powinniśmy się przyjrzeć bliżej wersji Bio Max Plus. Jej konstrukcja, na którą składa się system płomieniówek i komór nawrotnych w układzie trzyciagowym, zapewnia wysoką sprawność spalania, przy małej ilości popiołu.

Kocioł Bio Max Plus z oferty Lumo
Kocioł Bio Max Plus z oferty Lumo

Z przodu kotła Bio Max Plus znajduje się zamykana trzyczęściowa kryza, na której montuje się palnik i za pośrednictwem której można wyczyścić komorę spalania. W tylnej części zlokalizowany został stalowy czopuch łączący kocioł z układem spalinowym. Zaglądając do kotła od góry, zobaczymy funkcjonalną wyczystkę, umożliwiającą czyszczenie wymiennika ciepła i płomieniowego.

Kotły 5 klasa i ecodesign Lumo - zobacz ofertę

Z kolei na samym dole znajduje się wysuwana szuflada, do której wpada popiół powstały w procesie spalania. Należy przy tym zaznaczyć, że praca urządzenia przebiega niemal całkowicie bezobsługowo. Opcjonalnie do kotłów Bio Max Plus dokupić można zasobnik paliwa, który w zależności od ilości miejsca i naszej wygody podłączymy z prawej lub lewej strony, a także wężownicę schładzającą blok wodny oraz zabezpieczenie termiczne wypływu SYR 3065 lub HONEYWELL TS131.

Zarówno wymiennik jak i komora paleniskowa wykonane są z blachy stalowej, której wysoka jakość potwierdzona została atestem. Jeśli do pieca dołączymy wymiennik c.w.u., kocioł zyska funkcję podgrzewania wody.

Ekociepło w domu i na hali produkcyjnej

Kocioł na pellet Bio Max Plus osiąga moc grzewczą na poziomie od 15 do 45 kW, dzięki czemu sprawdzi się zarówno w domu, jak i w warsztacie czy na hali produkcyjnej. Jego zautomatyzowany sposób pracy znacznie obniża koszty eksploatacji a także powoduje, że jego obsługa nie jest czasochłonna.

Piece na pellet z serii Bio Max charakteryzują się korzystną dla środowiska niską emisją pyłów i szkodliwych związków. Produkują znacznie mniejszą ilość zanieczyszczeń od tej, która jest dopuszczalna dla innych kotłów na paliwa stałe.

Wszystkie opisane piece spełniają wymagania zawarte w dyrektywie unijnej EKODESIGN oraz 5 klasy według normy PN-EN 303-5:2012, które stawiane są kotłom niskoemisyjnym. Jego zakup może zostać dofinansowany środkami z rządowego programu "Czyste Powietrze".

źródło i zdjęcie: Lumo