Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy z betonu komórkowego

XELLA Polska: Dwa miliony wyświetleń filmów na kanale Ytong Silka Multipor

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2015-09-15

Kanał Ytong Silka Multipor na YouTube, edukacyjny projekt poświęcony współczesnemu budownictwu w Polsce, osiągnął ponad dwa miliony wyświetleń filmów i ponad tysiąc subskrypcji.

Dwa miliony wyświetleń filmów na kanale Ytong Silka Multipor Polska Kanał Ytong Silka Multipor na YouTube został zaprojektowany jako specjalistyczna biblioteka wiedzy wideo dla polskich internautów. To również jeden z największych projektów edukacyjnych poświęconych współczesnemu budownictwu w Polsce. Statystyki potwierdzają powodzenie tego pomysłu.

Jak to się zaczęło?

Historia popularyzujących budownictwo materiałów wideo tworzonych i publikowanych przez Xella Polska ma już niemal dziewięć lat!

Od wiosny 2007 krótkie filmy poświęcone inwestycjom budowlanym można było znaleźć w serwisie internetowym Budowane.pl. Celem nowatorskiego wówczas projektu była prezentacja praktycznego zastosowania technologii Ytong i Silka. Atutem materiałów wideo osadzonych bezpośrednio na stronie były komentarze specjalistów branży budowlanej, które uzupełniały obraz pod kątem merytorycznym.

W tym samym czasie popularyzowała się w Polsce platforma multimedialna YouTube, dlatego od sierpnia 2009 firma Xella Polska stworzyła na niej kanał wideo BudowanePL, znany teraz jako Ytong Silka Multipor Polska.

Xella Polska w ciągu ostatnich sześciu lat opublikowała na swoim kanale YouTube ponad trzysta sześćdziesiąt filmów poświęconych różnym zagadnieniom branży budowlanej w Polsce.

Jak rosła popularność?

Kanał Ytong Silka Multipor Polska cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Pierwszy milion wyświetleń filmów został odnotowany przez liczniki YouTube po czterech latach istnienia kanału, czyli jesienią 2013. Drugi milion osiągnięty został już w dwa razy krótszym czasie!

Prowadziliśmy działania content marketingu w czasach, zanim ten termin został tak szeroko spopularyzowany - zauważa twórczyni i realizatorka edukacyjnego projektu video, Monika Mychlewicz, Dyrektor ds. Marketingu i Zarządzania Procesami Sprzedaży Xella Polska Sp. z o.o. - Wyświetlenia filmów generują nam przede wszystkim wyszukiwarka YouTube, opcja proponowane filmy na YouTube oraz odesłania ze stron internetowych, które agregowały materiały wideo. To najlepszy dowód sukcesu naszego projektu. Jedynie 8% wyświetleń generowanych jest poprzez płatną reklamę kontekstową Google AdWords - dodaje Monika Mychlewicz.

Materiały wideo - o czym i dla kogo?

Filmy prezentują proces wznoszenia domów jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz budynków przemysłowych w całej Polsce przy zastosowaniu technologii Ytong i Silka. Na filmach widzimy też renowacje kamienic, zabytków i poddaszy w budynkach mieszkalnych przy użyciu metody ocieplenia od wewnątrz płytami izolacyjnymi Multipor. Każdy materiał wideo jest skomentowany wypowiedziami inwestorów, architektów i przedstawicieli firm wykonawczych czy handlowych.

Dlaczego video? Z prezentacją jednowymiarowego obrazu z procesu budowy domu wiążą się liczne ograniczenia. Budujemy nie tylko w przestrzeni, ale też w czasie - wyjaśnia Monika Mychlewicz. - Okazało się, że filmów oczekują osoby zainteresowane budownictwem w Polsce. Średnio w ciągu jednego dnia mamy ponad 1 500 wyświetleń filmów. Te statystyki pokazują, że Polacy inspirują się i czerpią wiedzę o budowaniu z naszego doświadczenia - dodaje Mychlewicz.

Filmy powstają z myślą o tych, którzy przymierzają się do budowy własnego domu, remontu domu lub mieszkania. Osoby, które chcą doskonalić umiejętności zawodowe, zgodnie z potrzebami stale rozwijającej się branży budowlanej, również znajdą ciekawe materiały dla siebie.

Kanał na Youtube rozbudowywaliśmy stawiając na różnorodne treści - atrakcyjne wizualnie i tematycznie, zgodnie z przyjętą strategią edukacyjną - podsumowuje Monika Mychlewicz - Filmy zawsze ściśle wiązały się z innymi działaniami prowadzonymi przez Xella w Polsce, takimi jak Energomocni, Kompas Budowy, Akademia Kobiet Budujących czy Akademia Murowania.

XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje energooszczędne materiały budowlane: Ytong, Ytong Energo, Multipor i Silka. Priorytetami Xelli są jakość produkcji - polskie zakłady były wielokrotnie nagradzane w tej kategorii; a także profesjonalne wykonawstwo - od 2012 roku dostępna jest innowacyjna usługa „szkolenie na budowie”, Xella rozwija również autorski program edukacyjny dla szkół i uczelni technicznych - Akademia Murowania Silka Ytong.

Xella prowadzi sprzedaż poprzez sieć dystrybucji na terenie Polski oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.ytong-silka.pl, www.budowane.pl, www.ZdrowaBudowa.pl, www.akademiamurowania.pl, www.ocieplenieodwewnatrz.pl

źródło i zdjęcie: Xella Polska

 

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

 

 

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum