Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy elewacyjne

Na drewnie piły błysk - panele Pure firmy Stegu w salonie Husqvarny

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2013-11-05

Drewno i piła - to połączenie okazuje się idealne nie tylko przy wyrębie lasu. Sprawdziło się doskonale  w aranżacji ekspozycji salonu sprzedaży. Projektantka wykorzystała w efektownej realizacji Panele Pure z serii Wood Collection firmy Stegu.

Salon Huskvarny w Opolu Salon Huskvarny istnieje w Opolu już od 10 lat i pilnie wymagał odświeżenia. Projektem modernizacji zajęła się Ilona Stańczak DeCandia ze Studia ISA i to ona wpadła na pomysł  wykorzystania w aranżacji sklepu paneli Pure z serii Wood Collection firmy Stegu. Inwestorzy z firmy Gruner Service S.C – autoryzowanego dealera Husqvarny - przyklasnęli idei i oto mamy ciekawy efekt - piły błyszczą na drewnie.

"O wyborze propozycji firmy Stegu zdecydował intrygujący design paneli Pure z serii Wood Collection, dostosowany do naszych potrzeb. Pieńki drewna idealnie komponują się z pilarkami. Panele podkreślają charakter i przeznaczenie naszych produktów i stanowią mocny oraz nowoczesny akcent we wnętrzu" - mówi Dariusz Gruner, właściciel opolskiego salonu.

Surowe wzornictwo paneli Stegu doskonale wpisuje się w klimat produktu, podkreśla jego atuty i funkcjonalność. Cięte w plastry drewno stanowi dla pilarek naturalny kontekst i wzbogaca wnętrze o przyciągający wzrok element dekoracyjny.

Elastyczność i ekologia

Panele Pure z linii Wood Collection firmy Stegu oferują bardzo szeroki zakres zastosowań. Równie dobrze co na ścianach sprawdzają się jako okładzina stołu, drzwi przesuwnych, we wnękach kominkowych czy jako fragment podłogi. Mogą być stosowane w pionie oraz w poziomie, zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i w publicznych. Jedynym ograniczeniem ich wykorzystania jest wyobraźnia projektanta.

Poza oryginalnym wzornictwem panele charakteryzują się również walorami ekologicznymi - wykorzystywane do ich produkcji drewno pozyskuje się w lasach uprawianych w zgodzie z założeniami odpowiedzialnej gospodarki leśnej lub wytwarza z materiałów odzyskiwanych w tartakach. Właściciel salonu ma zatem nie tylko gwarancję jakości i dobrego wzornictwa, ale też pewność, że użyte do wystroju materiały nie stwarzają zagrożeń dla środowiska. Jest to ważny argument dla firmy oferującej sprzęt przeznaczony do całorocznej pielęgnacji zieleni.

źródło i zdjęcie: Stegu

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum