Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy ceramiczne

Społeczność Budogramu rośnie w siłę - 1000 zarejestrowanych użytkowników w dwa miesiące

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2013-08-08

Fotorelacje z każdego etapu budowy, dyskusje na temat wybranych rozwiązań i setki polubień – społeczność Budogramu wspólnie buduje i szybko się powiększa.

Po dwóch miesiącach od debiutu, z serwisu Budogram aktywnie korzysta już 1000 osób, a codziennie za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub strony internetowej dołączają nowi użytkownicy.

Funkcjonalne narzędzie dla budujących

Budogram to platforma internetowa, która umożliwia prowadzenie wirtualnych dzienników budowy, wymianę opinii i porad między użytkownikami, a także dzięki funkcji geolokalizacji, odnalezienie i obserwowanie inwestycji prowadzonych w okolicy. Pomysł na stworzenie pierwszego w Polsce serwisu społecznościowego dla osób budujących powstał w firmie Wienerberger, która jest światowym liderem w produkcji ceramicznych materiałów budowlanych.

Chcieliśmy dać Polakom narzędzie, które umożliwi im łatwe i szybkie dzielenie się postępami w pracach konstrukcyjnych i wykończeniowych, a także w razie potrzeby uzyskanie wsparcia oraz porad innych budujących. Dlatego m.in. serwis internetowy połączyliśmy z aplikacją mobilną, dzięki czemu użytkownicy mogą dodawać zdjęcia wprost z placu budowy”. - komentuje Marcin Kubiszak – Brand Manager odpowiedzialny za rozwój i wdrożenie projektu w firmie Wienerberger.

Sposób na ekonomiczną budowę

Korzystanie z rozwiązania jest całkowicie bezpłatne i dostępne dla wszystkich budujących, niezależnie od etapu budowy czy wybranych rozwiązań budowlanych. Dodatkowo, każdy użytkownik ma możliwość skorzystania z atrakcyjnych rabatów, oferowanych przez firmę Wienerberger. W trakcie 2 miesięcy od startu serwisu zostało wydanych ponad 3000 kuponów zniżkowych na zakup materiałów - cegieł konstrukcyjnych Porotherm, cegieł klinkierowych Terca i dachówek Koramic.

Więcej użytkowników, więcej funkcji Budogramu

Twórcy Budogramu szacują, że w ciągu roku liczba użytkowników przekroczy 4000. W ten sposób powstanie ogromna baza zdjęć oraz źródło wiedzy dla osób prowadzących budowę. Budogram jest tworzony przez społeczność budujących, a administratorzy dbają by serwis był jak najbardziej funkcjonalny. Dlatego wkrótce po jego uruchomieniu dodano forum oraz możliwość wysłania pytań do eksperta. Wszystko po to, by dać użytkownikom jak najwięcej narzędzi do szybkiej wymiany informacji między sobą, a w razie konieczności również umożliwić uzyskanie fachowej porady.

Źródło: Wienerberger Ceramika Budowlana

Więcej

 

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum