Realne oszczędności i efektywne nawadnianie ogrodu
Inwestycja w odpowiedni system odzysku wody to jedna z najszybszych dróg do obniżenia kosztów utrzymania nieruchomości. Zastosowanie prezentowanego modelu to także spore oszczędności. Jest to rozwiązanie, które upraszcza też nawadnianie działki czy ogródka. Kluczowym atutem urządzenia jest fakt, że konstrukcja zbieracza umożliwia wykorzystanie zaworu kulowego, dzięki któremu można samodzielnie dostosowywać przepływ wody. Pozwala to na precyzyjne dozowanie cieczy w zależności od aktualnych potrzeb roślinności lub poziomu napełnienia zbiornika.
Zastosowanie zbieracza wody to możliwość zaoszczędzenia nawet do 80% wody, która pochodzi z opadów deszczu. Odzyskaną wodę można bowiem wykorzystać w nawadnianiu działki lub ogrodu. To niewątpliwie wiąże się z obniżeniem kosztów ponoszonych na rachunki za dostawę wody i odprowadzanie jej do kanalizacji. System został zaprojektowany tak, aby działać bezobsługowo w sytuacjach krytycznych, gdyż nadmierna ilość wody odprowadzana jest poprzez element przelewowy do kanalizacji deszczowej.
Ekologia i harmonijny design w Twoim otoczeniu
Nowoczesne instalacje budowlane muszą być nie tylko wydajne, ale również estetyczne i przyjazne dla planety. Nasze rozwiązanie wiąże się nie tylko z oszczędnością, ale co równie ważne z ekologią. Świetny wygląd oraz idealna integracja z tymi tradycyjnymi systemami rynnowymi, zapewniają olbrzymie korzyści z zastosowania nowoczesnej instalacji, która jest w pełni ekologiczna. Dzięki temu zbieracz nie rzuca się w oczy i nie zaburza estetyki elewacji, jednocześnie spełniając swoją prośrodowiskową funkcję.
Prosty schemat działania i maksymalna funkcjonalność
Zrozumienie mechanizmu działania systemu Lemar pozwala w pełni docenić jego efektywność. Schemat działania tego elementu jest naprawdę bardzo prosty. W trakcie deszczu woda przemieszcza się do odpływu właśnie w zbieraczu wody. Następnie przepływa do zbiornika wody. Kiedy zbiornik się napełni, woda skierowana zostaje do następnej części rury spustowej. Część ta znajduje się poniżej zbieracza wody. Na końcu przetransportowana zostaje do kanalizacji deszczowej. Warto dodać, że przy wykorzystaniu pompy oraz węża ogrodowego zebraną wodę można wykorzystać na przykład do podlewania działki.
Kompletny zestaw gotowy do montażu
Decydując się na rozwiązanie od firmy Lemar, klient otrzymuje pełnowartościowy produkt, który zawiera wszystkie niezbędne elementy do sprawnej instalacji. W komplecie znajduje się korpus zbieracza wody wraz z wkładką przelewową oraz dedykowana uszczelka 1 i sitko zabezpieczające przed zanieczyszczeniami. Zestaw obejmuje również nakrętkę z wylewką o średnicy 32 mm, przy której można zastosować rurę kanalizacyjną 32 mm, a także alternatywną nakrętkę bez wylewki. Całość jest dostępna w estetycznym kolorze BRĄZ I RAL 8017, co gwarantuje idealne dopasowanie do większości budynków.
źródło: Lemar
zdjęcie: wygenerowane przez AI na podstawie produktu Lemar