Bezpieczne i wygodne magazynowanie gazu LPG

CHEMET S.A., europejski lider w produkcji urządzeń ciśnieniowych, wprowadza na rynek nową serię uniwersalnych zbiorników do gazu płynnego propan-butan (LPG). Te innowacyjne zbiorniki łączą zalety tradycyjnych butli gazowych oraz zbiorników stacjonarnych.

Bezpieczne i wygodne magazynowanie gazu LPG
CHEMET Naziemne i podziemne zbiorniki LPG
Dane kontaktowe:
(+48 32) 39 33 300 informacja, (+48 32) 39 33 203 biuro handlowe
Sienkiewicza 47 42-600 Tarnowskie Góry

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Zbiorniki te są zgodne z europejską dyrektywą ciśnieniową TPED 2010/35/WE i spełniają normy ADR/RID, EN 14208:2004 oraz EN 13445, co potwierdza oznaczenie znakiem Π.

Zakres temperatur pracy wynosi od -20°C do +50°C, a maksymalne ciśnienie robocze to 30 bar. Pojemności zbiorników wynoszą od 600 do 1000 litrów.

Zbiorniki można tankować zarówno systemem wagowym, jak i objętościowym (autocysterną). Transport napełnionych zbiorników odbywa się za pomocą dźwigu, wózka widłowego lub paletowego.

Uniwersalny zbiornik do gazu płynnego propan-butan (LPG).
Uniwersalny zbiornik do gazu płynnego propan-butan (LPG).

Zastosowanie uniwersalnych zbiorników LPG

Uniwersalne zbiorniki LPG produkowane przez CHEMET S.A. są przeznaczone do transportu i magazynowania gazu LPG, który znajduje szerokie zastosowanie w gospodarstwach domowych, obiektach gastronomicznych i usługowych.

Idealnie sprawdzają się jako magazyny gazu używanego do:

  • gotowania w domach oraz lokalach gastronomicznych,
  • podgrzewania ciepłej wody,
  • zasilania instalacji klimatyzacyjnych i chłodniczych,
  • ekologicznego wypalania chwastów w rolnictwie,
  • ogrzewania małych i dogrzewania większych obiektów,
  • stosowania w okresowych i tymczasowych instalacjach,
  • testowania, serwisowania oraz awaryjnego zasilania instalacji LPG.

Zbiorniki te znajdują również zastosowanie w instalacjach technologicznych, takich jak fermy drobiu, suszarnie produktów rolnych czy zakłady produkcyjne.

Konstrukcja zbiorników LPG

Podstawowa konstrukcja zbiorników spełnia wymagania dyrektywy TPED 2010/35/EC oraz norm zharmonizowanych.

Zbiorniki są poziome, o średnicy 800 mm, wykonane z blach stalowych węglowych, pokrytych wysokiej jakości białą powłoką malarską, zapewniającą trwałość i odporność na warunki zewnętrzne.

źródło i zdjęcia: CHEMET

Autor
Sebastian Malinowski
Sebastian Malinowski

Z mediami związany od ponad 25 lat. Przygodę w prasie zaczynał jako redaktor w magazynie komputerowym ENTER, następnie przez wiele lat związany z magazynem komputerowym PC Format. W branży budowlanej od 2019 roku - na początku jako redaktor online w miesięczniku Murator, obecnie jako redaktor prowadzący serwis BudownictwoB2B.pl. Autor artykułów poradnikowych, majsterkowicz i ogrodnik. Wolny czas spędza w bliskim kontakcie z naturą, remontując swoją starą chałupę na Kurpiach.