Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Zgłoś swoją realizację do konkursu "Obiekt Roku w Systemach Aluprof" – startuje V jubileuszowa edycja!

6 maja rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń do międzynarodowego konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof”. To już V, jubileuszowa edycja tego prestiżowego wydarzenia, skierowanego do branży architektonicznej i budowlanej. Profesjonalne jury, składające się z wybitnych polskich architektów, ponownie wybierze najciekawsze obiekty stworzone z wykorzystaniem rozwiązań firmy Aluprof. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 czerwca 2024 roku. Uroczysta gala, na której poznamy zwycięzców, oraz kolejna konferencja z cyklu Future Builders, odbędą się 16 października. Podobnie jak w poprzednich edycjach, organizatorzy przewidzieli głosowanie internautów – autor projektu, który zdobędzie najwięcej głosów, otrzyma "Wyróżnienie Internautów".

Zgłoś swoją realizację do konkursu "Obiekt Roku w Systemach Aluprof" – startuje V jubileuszowa edycja!
Aluprof S.A. Systemy aluminiowe
www.aluprof.com
Aluprof S.A. Systemy aluminiowe
Dane kontaktowe:
+48 (33) 819 53 00, +48 (33) 822 05 12
Warszawska 153, 43-300 Bielsko-Biała

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Startuje jubileuszowa edycja prestiżowego konkursu - wszystko, co musisz wiedzieć

Konkurs "Obiekt Roku w Systemach Aluprof" to wydarzenie o międzynarodowym zasięgu, które zdobyło uznanie w branży architektonicznej. Skierowany jest do polskich i światowych pracowni architektonicznych oraz samodzielnych architektów.

Celem konkursu, organizowanego po raz piąty, jest wyróżnienie najciekawszych obiektów stworzonych z użyciem rozwiązań Aluprof, powstałych między 1 stycznia 2022 roku a 30 czerwca 2024 roku.

W jubileuszowej edycji projekty można zgłaszać do 30 czerwca 2024 roku, korzystając ze specjalnego formularza dostępnego na stronie future-builders.com/konkurs lub wysyłając zgłoszenie pocztą tradycyjną do siedziby firmy Aluprof (decyduje data stempla pocztowego).

Przebieg konkursu

Podobnie jak w poprzednich edycjach, konkurs będzie składał się z trzech etapów. W pierwszym etapie organizatorzy spośród wszystkich nadesłanych projektów wyłonią 50, które przejdą do drugiego etapu. Lista tych projektów zostanie opublikowana na stronie https://future-builders.com/konkurs w ciągu 15 dni od zakończenia terminu nadsyłania zgłoszeń.

W drugim etapie profesjonalne jury wybierze 10 najlepszych obiektów spośród wybranych wcześniej 50, które zakwalifikują się do ścisłego finału. W ostatnim etapie jurorzy wskażą 3 zwycięskie projekty, które zostaną uhonorowane nagrodą pieniężną grand prix: 50 tys. zł za pierwsze miejsce, 30 tys. zł za drugie miejsce i 15 tys. zł za trzecie miejsce.

W poprzednich edycjach w gronie zwycięskich obiektów znalazły się tak prestiżowe inwestycje jak budynek Wydziału Lingwistyki Stosowanej i Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego, Hotel Nobu Warsaw, Kompleks Browary Warszawskie, szwedzki obiekt Sara Kulturhus w Skellefteå, wrocławski Green2Day czy katowicki .KTW.

Głosowanie internautów

Organizatorzy przewidzieli konkurs dla internautów. Od 1 lipca do 16 sierpnia 2024 r. będą oni mieli możliwość głosowania on-line na stronie internetowej https://future-builders.com/konkurs i wskazania najciekawszego w ich ocenie obiektu spośród budynków zgłoszonych do tegorocznej edycji. Architekt, którego projekt uzyska największą liczbę głosów internautów, otrzyma "Wyróżnienie Internautów".

Wyłonienie zwycięzców

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi po zakończeniu obrad jury i będzie miało miejsce podczas uroczystej gali, która odbędzie się 16 października 2024 roku w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie.

Wieczorne wydarzenie poprzedzone będzie międzynarodową konferencją poświęconą najważniejszym zagadnieniom z zakresu architektury, w której dyskusje prowadzić będą znani architekci z Polski i z zagranicy. Zwycięskie oraz wyróżnione projekty zostaną opublikowane m.in. w mediach branżowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie konkursu: https://future-builders.com/konkurs.

zdjęcie i źródło: Aluprof