Co to oznacza i jakie zalety ma obudowa rekuperatorów Flat i Reversus?
- Oszczędność energii: Dzięki termoizolacyjnym właściwościom obudowy rekuperatora można zminimalizować straty ciepła, co przekłada się na mniejsze zużycie energii potrzebnej do ogrzewania powietrza nawiewanego.
- Poprawia efektywność systemu rekuperacji: Izolacja termiczna pomaga utrzymać stabilną temperaturę wewnątrz urządzenia, co poprawia efektywność działania rekuperatora oraz jego komponentów, takich jak wymienniki ciepła i wentylatory.
- Zdrowie i higiena: Termoizolacyjna obudowa rekuperatora pomaga również w zapobieganiu kondensacji pary wodnej wewnątrz urządzenia, co minimalizuje ryzyko rozwoju pleśni i grzybów oraz przekłada się na jakość powietrza nawiewanego do pomieszczeń.
- Ochrona przed zanieczyszczeniami: Solidna obudowa rekuperatorów aeroVent chroni urządzenie przed dostępem do niego zanieczyszczeń z otoczenia, takich jak kurz czy pył. Zanieczyszczenia te mogą negatywnie wpływać na działanie urządzenia i skracać jego żywotność. Obudowa rekuperatorów Reversusa i Flata zapobiega osadzaniu się zanieczyszczeń, pyłów i kurzu wewnątrz urządzenia, co pozwala na długoletnie bezawaryjne działanie jednostki i ułatwia ich konserwację.
- Dłuższa żywotność urządzenia: Stabilizacja temperatury wewnętrznej rekuperatora i ochrona przed wilgocią przyczyniają się również do wydłużenia żywotności jednostki poprzez zmniejszenie ryzyka korozji i uszkodzeń spowodowanych ekstremalnymi warunkami otoczenia.
- Dźwiękoszczelność obudowy rekuperatora: Niebagatelne znaczenie ma również ochrona przed hałasem. Praca wentylatorów w rekuperatorze jest doskonale wyciszona dzięki zastosowaniu tej unikalnej obudowy.
- Estetyka rekuperatora: Dobrze zaprojektowana i estetycznie wykonana obudowa w szarym, stalowym kolorze wkomponuje się w każde pomieszczenie.
Szczególnie ma to znaczenie, jeśli rekuperator będzie umieszczony w widocznym miejscu.
źródło i zdjęcie: aeroVent
opracowanie: Anna Chrystyna