Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Czyste powietrze i niższe rachunki? To możliwe z rekuperacją i pompami ciepła od Stiebel Eltron

Firma Stiebel Eltron, z okazji swojego 100-lecia, ogłasza wprowadzenie innowacji w segmencie wentylacji i rekuperacji oraz kontynuację rozwoju w dziedzinie pomp ciepła. Te działania są odpowiedzią na rosnące znaczenie efektywności energetycznej oraz potrzebę redukcji kosztów ogrzewania w kontekście zmieniających się przepisów prawnych.

Czyste powietrze i niższe rachunki? To możliwe z rekuperacją i pompami ciepła od Stiebel Eltron
Stiebel Eltron Polska Pompy ciepła, wentylacja i rekuperacja, ogrzewacze wody, ogrzewacze pomieszczeń
www.stiebel-eltron.pl

Innowacje w wentylacji i rekuperacji mają na celu zwiększenie wydajności systemów do poziomu 600m3/h dla urządzeń centralnych i 100m3/h dla urządzeń decentralnych. Uproszczenie montażu poprzez zmniejszenie wagi urządzeń centralnych oraz wprowadzenie radiowej komunikacji w rekuperatorach decentralnych to dodatkowe udogodnienia, które mają przyczynić się do lepszej adaptacji nowoczesnych rozwiązań w budownictwie. Poprawa efektywności energetycznej budynków, dzięki stosowaniu nowoczesnych technik budowlanych i wykorzystaniu systemów wentylacyjnych z rekuperacją, pozwala na odzyskanie do 90% ciepła, co jest odpowiedzią na potrzebę zwiększania efektywności energetycznej nowych obiektów.

– "Skupiamy się na rozwoju rozwiązań tego typu przewidując, że będą one zyskiwać na znaczeniu, szczególnie w kontekście nowego budownictwa" – mówi Rafał Krasowski, dyrektor sprzedaży dystrybucyjnej Stiebel Eltron.

Rozwój technologii pomp ciepła w firmie Stiebel Eltron, trwający niemal 50 lat, jest kontynuowany w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie efektywnymi systemami energetycznymi. Zgodnie z prognozami Międzynarodowej Agencji Energetycznej, sprzedaż pomp ciepła ma wzrosnąć o ponad 10% do końca 2024 roku. Pompy ciepła, w połączeniu z fotowoltaiką, oferują konsumentom ekonomiczne i proekologiczne rozwiązanie, które pozwala na znaczące ograniczenie kosztów ogrzewania.

– "W przyszłości realne potrzeby energetyczne obiektów mieszkalnych czy usługowych będą naprawdę niewielkie. Kluczową rolę dla zapewnienia odpowiedniej ilości ciepła będzie odgrywać odpowiednia wentylacja i rekuperacja. Tej rewolucji możemy się spodziewać w perspektywie 10 lat, jednak już teraz zauważyć można zdecydowany wzrost popularności rozwiązań tego typu. W 2023 roku sprzedano ich około 50 proc. więcej" – komentuje Rafał Krasowski.

Zmienia się również oferta Stiebel Eltron w segmencie przepływowych ogrzewaczy wody.

– "W przepływowych ogrzewaczach przejdziemy ze sterowania hydraulicznego na elektroniczne. To przełoży się na większy komfort dla użytkownika w zakresie precyzji osiągnięcia i utrzymania dopływu wody o pożądanej temperaturze. Dodatkowo nowe urządzenia wytwórcy rozwiązań grzewczych i wentylacyjnych działają z polską aplikacją na IOS i Android, co ułatwia ich obsługę" – podsumowuje Rafał Krasowski.

Firma Stiebel Eltron, poprzez wprowadzenie nowych technologii i rozwój istniejących rozwiązań, reaguje na zmieniające się potrzeby i oczekiwania rynku.

– "Wdrażane są w nich rozwiązania, które sprawiają, że urządzenia te stają się bardziej efektywne i ekologiczne. Wysokowydajne pompy ciepła potrafią skutecznie ogrzewać pomieszczenia nawet przy temperaturach zewnętrznych sięgających -25 stopni Celsjusza. Pracujemy nad kolejnymi innowacyjnymi rozwiązaniami, będącymi odpowiedzią na rosnące wymogi prawne i oczekiwania klientów. Ich wdrożenia można się spodziewać w 2025 roku" – mówi Rafał Krasowski.

Nowe produkty i ulepszenia mają na celu nie tylko poprawę komfortu użytkowania, ale także przyczynienie się do redukcji wpływu na środowisko poprzez zwiększenie efektywności energetycznej. To krok w stronę budowania przyszłości, w której nowoczesne technologie grzewcze będą dostępne dla szerokiego grona odbiorców, wspierając ich w dążeniu do osiągnięcia niezależności energetycznej i minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko.

– "Dla Polaków w kontekście pomp ciepła kluczowymi aspektami są ich niezawodność, moc grzewcza i efektywność energetyczna. Takie podejście jest w pełni uzasadnione. Warto jednak pamiętać, że to czy zakup pompy ciepła przyniesie pożądane efekty, zależy od uwzględnienia indywidualnych potrzeby danego budynku na etapie tworzenia projektu instalacji, a potem fachowego montażu, obsługi i serwisu urządzenia" – zwraca uwagę Adam Koniszewski, dyrektor ds. inwestycji Stiebel Eltron.

źródło i zdjęcia: Stiebel Eltron Polska