Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł
DIAMOND Grzejniki stalowe, aluminiowe, łazienkowe
diamond.pl
DIAMOND Grzejniki stalowe, aluminiowe, łazienkowe
Dane kontaktowe:
12 410 1750, 12 442 00 59, 12 410 6900 - centrala
Półłanki 62B, 30-858 Kraków

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Szeroki wybór grzejników ozdobnych w ofercie marki DIAMOND

Firma DIAMOND ma w swojej ofercie wybór ozdobnych grzejników pionowych i poziomych oraz ciekawą propozycję dostosowanych do grzejników specjalnych stojaków. Pozwalają one umieścić grzejnik w dowolnie wybranym miejscu.

Szeroki wybór grzejników ozdobnych w ofercie marki DIAMOND

Producent ten przykłada dużą wagę do rozwiązań, które poprawiają wydajność, a tym samym pomagają oszczędzać energię. Oferowane produkty wykorzystują również nowoczesne i zaawansowane rozwiązania, ułatwiające montaż i eksploatację.

Wysoka efektywność energetyczna

Grzejniki marki DIAMOND zaprojektowane są tak, aby idealnie współpracowały z instalacją niskotemperaturową. Takie rozwiązanie pozwala wykorzystywać źródła energii odnawialnej. Można je stosować w zamkniętych i otwartych układach jedno- i dwururowych C.O.

W gamie grzejników dolnozasilanych zastosowano wkładkę termostatyczną wiodącej światowej marki Heimeier. Daje to możliwość wykonania precyzyjnego nastawienia zakresów przepływu, przy użyciu klucza. Wkładka ma 8 bezstopniowych nastaw.

Grzejnik sterowany termostatem

Estetyka i jakość

Klienci marki DIAMOND są już przyzwyczajeni do wysokiej jakości produktów, które mają 10 letnią gwarancję. Wynika to z wieloletniego doświadczenia firmy w produkcji elementów grzewczych oraz wykorzystywanych do tego materiałów i nowoczesnej szwajcarskiej linii produkcyjnej. Jest to też efekt badań nad zaawansowanymi rozwiązaniami termodynamicznymi.

Linia grzejników ozdobnych jest zgodna z najnowszymi trendami panującymi w urządzaniu wnętrz, jest więc doskonałym wyborem dla osób przykładających wagę do najwyższych standardów, ale i do wyglądu. Grzejniki mają też odpowiednie wymagane certyfikaty i atesty higieniczne.

Szeroki wybór i wiele zastosowań

W ofercie marki DIAMOND znajdziemy grzejniki poziome i pionowe.

Wykonane z wysokogatunkowej, walcowanej na zimno blachy stalowej grzejniki są odtłuszczone, cynkofosforowane, zagruntowane kataforycznym malowaniem wstępnym, a następnie pokryte proszkiem antyelektrostatycznym i wypalane w 200°C mają płaską płytę czołową, z tłoczeniami lub gładką.

W ofercie firmy znajdują się grzejniki z podłączeniem dolnym (lewe i prawe) jak i podłączeniem bocznym. Takie rozwiązanie ułatwia montaż oraz wybór miejsca instalacji. W grzejnikach dolnozasilanych w komplecie znajdziemy 2 korki, odpowietrznik oraz wkładkę termostatyczną, natomiast w grzejnikach z zasilaniem bocznym 1 korek, odpowietrznik oraz wieszak.

Grzejnik ozdobny Diamond
Grzejnik ozdobny Diamond

Grzejniki pionowe - estetyka i oszczędność miejsca

Grzejniki montowane pionowo są bardzo dobrym rozwiązaniem w mniejszych wnętrzach. Pozwalają na ogromną oszczędność miejsca i wygodną aranżację mebli. Nadają wnętrzu nowoczesny wygląd i pozwalają na wybór innego miejsca montażu niż zwyczajowo pod parapetem. Tym samym, spełniając funkcję grzewczą, mogą stać się elementem ozdobnym pomieszczenia. Zbudowane są z płyty czołowej z pionowymi tłoczeniami lub gładkiej, dwóch płyt profilowanych, bez części konwekcyjnej.

Część ozdobną grzejników stanowi płaska płyta, która łagodnym zaokrągleniem przechodzi na powierzchnie boczne grzejnika tworząc jednolitą, estetyczną całość. mają podłączenie dolne centryczne, wyposażone są w gwint typu G 1/2. Grzejniki zaopatrzone są w odpowietrznik, korek oraz linki zabezpieczające. Mogą być stosowane w zamkniętych oraz otwartych układach jedno i dwururowych C.O.

Pionowe grzejniki DIAMOND
Pionowe grzejniki DIAMOND

Grzejniki poziome - wydajność i łatwość montażu

Poziome grzejniki DIAMOND mogą być stosowane w zamkniętych oraz otwartych układach jedno i dwururowych C.O. Zbudowane z płaskiej płyty czołowej z poziomymi tłoczeniami, nakładanej na jedną z dwóch płyt profilowanych i dwóch wydajnych konwektorów. Powierzchnie boczne obudowane są osłonami, a powierzchnia górna przykryta jest osłoną typu grill. Podłączenie dolne ma wbudowaną wkładkę termostatyczną.

W ofercie znajdziemy też poziome i pionowe grzejniki aluminiowe. Charakteryzuje je wysoka wydajność. Dzięki mniejszej pojemności wodnej i większej powierzchni grzewczej, gwarantują krótki czas nagrzewania. Lakierowane są metodą elektrostatyczną przy użyciu proszku epoksydowo-poliestrowego i wypalane w piecu.

Poziome grzejniki DIAMOND
Poziome grzejniki DIAMOND

Grzejniki na stojaku - gotowe na nietypowe rozwiązania

Niektóre wnętrza wymagają niecodziennych rozwiązań. Firma DIAMOND ma propozycję także na taką okazję i udowadnia, że grzejniki nie muszą być nudne, ani wisieć na ścianie. W ofercie firmy znajdziemy dedykowane stojaki podłogowe zastępujące tradycyjne wsporniki do ścian. Takie rozwiązanie pozwala na instalację grzejników w dowolnie wybranym miejscu. Proste w montażu stojaki pasują do większości grzejników panelowych.

Grzejniki na stojaku

Utrzymanie instalacji w dobrej kondycji

W rzadkich przypadkach, mimo, że instalacja grzewcza jest zgodna z najwyższymi standardami technicznymi i odpowiednio zamontowana, mogą pojawić się problemy z formowaniem gazu wewnątrz elementów systemu. To sprawia, że grzejnik wydaje irytujące dźwięki.

Główne przyczyny:

  • Wprowadzone do instalacji powietrze. Mogło się tam znaleźć podczas wypełniania lub uzupełniania grzejników wodą. Jest to zjawisko przejściowe
  • Obecność materiałów organicznych. Mogą to być pozostałości z obróbki lub pozostałości konopi/pakuł lnianych. W wyniku rozkładu emitują metan, który zbiera się u góry grzejnika. Jest to również zjawisko przejściowe.
  • Jakość wody wypełniającej instalację. Jeżeli do instalacji zostanie wprowadzona wyjątkowo agresywna woda, może ona zacząć wchodzić w reakcję z metalowymi komponentami instalacji. Rezultatem tego może być wzmożona produkcja gazów, np. wodoru. Dlatego ważne jest by przestrzegać zaleceń producenta odnośnie jakości wody wypełniającej instalację.

Rozwiązanie:

  • Staranne oczyszczenie instalacji, aby usunąć osady powodujące formację gazu.
  • Wypełnienie instalacji ponownie za pomocą̨ wody o parametrach podanych w instrukcji grzejnika. Po wypełnieniu instalacji temperatura cyrkulacji wody powinna być́ podniesiona do 85-90°C, celem oddzielenia się̨ powietrza od roztworu.
  • W przypadku nieodpowiedniej jakości wody wypełniającej instalację, aby uniknąć korozji i uszkodzeń, należy wyposażyć grzejniki w automatyczne zawory odpowietrzające, zastosować certyfikowane inhibitory korozji oraz unikać całkowitego zamknięcia zaworów odcinających w grzejniku, tak aby umożliwić odpływ gazu poprzez automatyczne zawory odpowietrzające i zawory bezpieczeństwa


Poznaj pełną ofertę na diamond.pl