CONDENS i CONDENS PLUS - gazowe kotły kondensacyjne do c.w.u. i do centralnego ogrzewania

Jaki wybrać kocioł: jednofunkcyjny czy dwufunkcyjny? Który z nich sprawdzi się w nowym budynku, a który w modernizowanym? Sprawdź, do jakich instalacji pasują gazowe kotły kondensacyjne CONDENS i CONDENS PLUS.

CONDENS i CONDENS PLUS - gazowe kotły kondensacyjne do c.w.u. i do centralnego ogrzewania
ZMK SAS Spółka z o. o. Monoblokowa pompa ciepła Vesta powietrze-woda
www.sas.busko.pl
ZMK SAS Spółka z o. o. Monoblokowa pompa ciepła Vesta powietrze-woda
Dane kontaktowe:
+48 41-378-46-19
Przemysłowa 3, 28-100 Busko Zdrój, Owczary

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Kocioł jednofunkcyjny czy dwufunkcyjny?

Główna różnica pomiędzy tymi dwoma typami kotłów polega na tym, że kocioł jednofunkcyjny służy do ogrzewania pomieszczeń, a dwufunkcyjny, dzięki wbudowanemu wymiennikowi, dodatkowo przygotowuje ciepłą wodę użytkową.

Kocioł jednofunkcyjny CONDENS (19, 24, 30, 42 kW) zaprojektowany został dla potrzeb centralnego ogrzewania, można jednak podłączyć do niego zewnętrzny zasobnik c.w.u., co umożliwi przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

W mieszkaniach i małych domach, w których można zainstalować kocioł blisko kuchni i łazienki (czyli długości instalacji CWU są niewielkie) oraz nie ma bardzo dużego zapotrzebowania na CWU, stosuje się najczęściej kotły dwufunkcyjne.

Natomiast w domach większych, gdzie punktów poboru ciepłej wody jest więcej, zdecydowanie lepszym wyborem jest montaż urządzenia jednofunkcyjnego z zasobnikiem.

Kocioł w wersji dwufunkcyjnej CONDENS PLUS (19, 24, 30 kW) zaprojektowano zarówno do centralnego ogrzewania jak i do produkcji c.w.u. przepływowo za pośrednictwem wbuddowanego płytowego wymiennika ciepła.

Źródło i zdjęcia: ZMK SAS Spółka z o. o.