PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Przeszklenia

Pilkington Automotive Poland laureatem Nagrody Polonica Progressio

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2022-06-23

20 czerwca 2022 Ministerstwo Rozwoju i Technologii po raz pierwszy przyznało nagrody Polonica Progressio. Ustanowione przez ministerstwo wyróżnienie ma promować firmy zaangażowane w budowę konkurencyjności polskiej gospodarki. Jednym z nagrodzonych przedsiębiorstw jest Pilkington Automotive Poland.

Polonica Progressio - nowa nagroda dla firm

Pomysłodawcą nagrody Polonica Progressio był minister Waldemar Buda. Jej głównym celem jest wyróżnianie organizacji, które aktywnie działają na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego. Kapituła, decydując o przyznaniu tytułów, oceniała takie czynniki jak innowacyjność, tworzenie wartości dodanej oraz działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Nagroda nakierowana jest na promocję firm polskich, ale doceniono również spółki zagraniczne, co pokazuje nazwa Polonica Progressio - pierwszy człon wskazuje na polski, narodowy charakter, drugi nawiązuje do koncepcji rozwoju i spaja wszystko w jedną całość.

W pierwszej edycji tytuły przyznawano w sześciu kategoriach: Inwestor Zagraniczny, Eksporter, Innowator, Firma rodzinna, Społecznik, Lider Zrównoważonego Rozwoju. Wręczono także nagrodę specjalną za współpracę polsko-ukraińską.

Spółka Pilkington Automotive Poland najlepszym inwestorem zagranicznym

Laureatem w kategorii Inwestor Zagraniczny została spółka Pilkington Automotive Poland. Działa ona na polskim rynku od 1997 roku i zajmuje się produkcją szyb samochodowych, które trafiają do największych marek na cały świecie, takich jak Volkswagen, Opel, Toyota, Mercedes czy BMW.

Spółka wytwarza także szyby do samochodów ciężarowych. Asortyment wytwarzanych przeszkleń jest bardzo szeroki i obejmuje szyby laminowane i hartowane, przednie i tylnie, a także boczne i dachowe.

Jest nam niezwykle miło, że Ministerstwo Rozwoju i Technologii nagrodziło nas Nagrodą Polonica Progressio - mówi Janusz Kobus, V-ce Prezes Zarządu Pilkington Automotive Poland. - Pokazuje to, że przez dwadzieścia pięć lat obecności na polskim rynku zbudowaliśmy silną pozycję, czym przyczyniliśmy się do promocji i rozwoju polskiej gospodarki na świecie. Nagroda ta jest dla nas bardzo dużym wyróżnieniem i potwierdzeniem, że podążamy właściwą ścieżką.

W Sandomierzu i w Chmielowie

Pilkington Automotive Poland posiada dwa zakłady na terenie Polski - jeden mieści się w Sandomierzu, drugi w Chmielowie. Chmielowska fabryka została w 2011 roku doceniona przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych, która przyznała jej tytuł największej inwestycji zagranicznej w Polsce.

Spółka oferuje również sprzedaż oraz usługę wymiany i montażu szyb samochodowych w oparciu o sieć warsztatów własnych i salonów partnerskich, zlokalizowanych w większości miast i miejscowości w Polsce - m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Warszawie, Szczecinie czy Łodzi.

źródło i zdjęcia: Pilkington Automotive Poland, NSG Group

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum