PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Ogrzewanie podłogowe / płaszczyznowe

Platforma Uponor BIM - proste projektowanie instalacji

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2022-05-20

Korzystaj z platformy Uponor BIM - miejsca, w którym możesz zaprojektować ogrzewanie płaszczyznowe, a Twój projekt będzie odpowiadał 1:1 inwestycji, którą zrealizujesz w przyszłości.

Kolizje wykonawcze w projektach, które wychodzą na jaw dopiero na placu budowy, to kosztowne pomyłki - zarówno pod kątem finansów, jak i czasu, który dodatkowo należy poświęcić na poprawną realizację zadania.

Z myślą o przeciwdziałaniu m.in. takim problemom rozpoczęto projektowanie w 3D - marka Uponor stworzyła platformę Uponor BIM, która nie tylko znacznie ułatwia proces projektowania, ale również ma wpływ na komfortowe zarządzanie obiektem przez cały cykl jego funkcjonowania.

Uponor BIM dla instalacji tranzytowych i ogrzewania płaszczyznowego

BIM to metoda oparta o cyfrowe modelowanie informacji o budynku. Z pomocą tej technologii projekt przenosi się do wirtualnej przestrzeni, wykorzystuje do jego zamodelowania wyroby i elementy odzwierciedlające rzeczywiste cechy czy wymiary.

Z myślą o ułatwieniu pracy projektantom instalacji sanitarnych, marka Uponor, jeden z liderów tej branży na świecie, dostosowała oferowane przez siebie oprogramowanie do międzynarodowych standardów nowoczesnej technologii.

Poprzez udostępnienie odpowiedniego oprogramowania i biblioteki wirtualnych modeli swoich produktów, Uponor umożliwia zaprojektowanie instalacji odpowiadającej 1:1 zrealizowanej w przyszłości inwestycji.

Dzięki temu projektant jest w stanie na bieżąco wprowadzać poprawki i rewizje do zaprojektowanych instalacji, zanim do pracy przystąpią wykonawcy.

 

Uponor BIM dla instalacji tranzytowych i ogrzewania płaszczyznowego
Pracujący z narzędziami projektanci mają do dyspozycji pełną bibliotekę asortymentu Uponor

Usprawnienie projektowania

Pierwszym z elementów platformy Uponor BIM są jej narzędzia. Zostały zaprogramowane tak, by ich użytkownicy mieli do dyspozycji inteligentne funkcje, które pomagają usprawnić procesy projektowe i automatyzować powtarzalne czynności.

Wśród nich znajduje się między innymi wtyczka Uponor UFH Revit, dedykowana projektom ogrzewania płaszczyznowego. Generowanie pętli, wykonywanie obliczeń czy tworzenie szczegółowego zestawienia materiałów to tylko niektóre z jej funkcji, które wpływają na popularność tego narzędzia wśród specjalistów.

Wszystkie produkty w jednym, wirtualnym miejscu

Pracujący z narzędziami projektanci mają do dyspozycji pełną bibliotekę asortymentu Uponor. Wszystkie produkty znajdujące się w ofercie marki zostały przeniesione do wirtualnego świata i są na bieżąco aktualizowane, a co ważne - ich modele są kompatybilne z różnymi, popularnymi formatami CAD i BIM, jak między innymi Revit, IFC czy DWG.

To ważna cecha tej technologii. Zakłada ona ułatwienie pracy nawet międzynarodowym zespołom, których członkowie korzystają z różnych środowisk programistycznych.

BIM umożliwia pracę na danym projekcie nie tylko niezależnie od wykorzystywanych formatów, ale także – dzięki działaniu w chmurze – miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy. Z myślą o tym, wprowadziliśmy dane dotyczące poszczególnych produktów w różnych językach. To niezwykle ważne w erze globalizacji i realizacji inwestycji przez międzynarodowe zespoły - wyjaśnia Piotr Serafin, specjalista Uponor. 

Wymiana wiedzy

Oprócz udostępnienia narzędzi i bogatej biblioteki produktów, Uponor oferuje również to, czego nie zastąpi żadna maszyna. To wiedza i doświadczenie ekspertów producenta. Stąd też użytkownicy platformy Uponor BIM mogą liczyć na wsparcie specjalistów marki, którzy doradzą, jak przy wykorzystaniu zaawansowanego oprogramowania rozwiązać dany problem.

Wirtualna dokumentacja inwestycji

Choć możliwości, jakie platforma Uponor BIM daje projektantom są ogromne, to jednak funkcjonalność oprogramowania nie kończy się wraz z realizacją inwestycji.

Wirtualny model danego obiektu może być wykorzystywany również jako dokumentacja przebiegu poszczególnych elementów instalacji oraz zastosowanych w niej produktów. To znacznie ułatwia późniejsze zarządzanie budynkiem, a także lokalizowanie i usuwanie powstających pod wpływem upływu czasu usterek.

Źródło i zdjęcia: Uponor

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum