PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Drzwi antywłamaniowe i wejściowe

ALTUS - drzwi dla wymagających

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2022-03-17

Drzwi wejściowe do domu to nie tylko wizytówka, ale również gwarancja bezpieczeństwa i oszczędność pieniędzy wydawanych na ogrzewanie budynku. Aluminiowe drzwi GERDA ALTUS spełniają wszystkie swoje funkcje, mają dobre zabezpieczenia antywłamaniowe, niski współczynnik przenikalności cieplnej oraz są niezawodne i wytrzymałe. W jaki sposób osiągnięto tak doskonałe parametry? O tym w dalszej części artykułu.

Jedyne tak energooszczędne drzwi zewnętrzne na polskim rynku

Od początku 2021 roku weszły w życie przepisy, które mówią, że współczynnik przenikania ciepła dla drzwi znajdujących się w przegrodach zewnętrznych budynków, nie może być wyższy, niż 1,3 W/(m2•K).

Aluminiowe drzwi zewnętrzne ALTUS spełniają ten warunek, gdyż ich współczynnik przenikania wynosi 0,74 W/(m2•K) dla drzwi bez modelu bez przeszkleń. Dzięki temu bez problemu można je stosować w nowoczesnym budownictwie pasywnym oraz skorzystać z dopłat z rządowego programu Czyste Powietrze.

Ogrzewanie budynków przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł, wspomniane budownictwo pasywne, czy stosowanie nowych rozwiązań w produkcji stolarki okiennej i drzwiowej, to skuteczne sposoby ochrony środowiska naturalnego i większe oszczędności w domowym budżecie.

Drzwi zewnętrzne GERDA ALTUS wykorzystują trzykomorowy system aluminiowy o grubości prawie 9 mm. Ta skomplikowana nazwa oznacza po prostu, że drzwi charakteryzują się niezwykle wysokim poziomem termoizolacji, zapewniają też wysoką szczelność na wody opadowe i na przenikanie wiatru.

ALTUS - elegancja i dobre wrażenie

Inwestorom, zarówno indywidualnym, jak i deweloperom, zależy na tym, by ich budynek był efektowny, zwracał uwagę, a jednocześnie składał się z solidnych elementów.

Dobrze dobrane drzwi zewnętrzne do budynku to detal, który ma duże znaczenie w odbiorze elewacji jako całości. Muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów i mieć w sobie „to coś”, czyli na przykład niepowtarzalny dekor, ciekawe frezowanie albo przeszklenie.

Aluminiowe drzwi ALTUS, poza tymi wszystkimi zaletami mają jeszcze jedną. Unikalny projekt profilu i zawiasów, pozwala na zlicowanie skrzydła z ościeżnicą i uzyskanie jednolitej powierzchni przy zamkniętych drzwiach. Wejście do budynku wygląda przez to nowocześnie i modnie.

Unikalne rozwiązania technologiczne

Zazwyczaj otwory drzwiowe w murze oraz stolarka drzwiowa projektowane są ze skokiem szerokości i wysokości wynoszącym 30 cm. Często okazuje się jednak, że warto zaprojektować drzwi nieco szersze lub węższe, niż standard.

Technologia zastosowana przy produkcji drzwi GERDA ALTUS pozwala na wytworzenie skrzydeł i ościeżnic o niestandardowych rozmiarach, z możliwością dopasowania co 5 mm.

W budownictwie tradycyjnie wykorzystuje się drzwi wejściowe o szerokości 90, lub 120 cm i wysokości 210 cm. Tak przyjęte rozmiary wynikają z kompromisu pomiędzy potrzebą wykonania jak największych otworów a możliwościami technologicznymi producentów.

GERDA stosuje wytrzymałe profile i solidną konstrukcję, co pozwala na wykonanie drzwi o szerokości do 1250 mm i wysokości do 2400 mm. Tak duże drzwi zewnętrzne poprawiają wygląd elewacji i zapewniają wygodę przy przenoszeniu, np. wyposażenia. Projektując czy budując dom, warto rozważyć wykorzystanie aluminiowych drzwi zewnętrznych ALTUS firmy GERDA.

źródło i zdjęcie: Gerda

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum