PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Wełna mineralna

Wełna mineralna TECHNONICOL - perfekcyjna izolacja termiczna

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2022-03-04

Standardy, jakim podlega budownictwo, są coraz wyższe. Ekologia oraz odpowiedzialność za klimat – te czynniki coraz mocniej wpływają na decyzje klientów zarówno w Polsce, jak i całej Europie. Ponadto, bardzo istotną kwestią jest ekonomia – dobra izolacja budynków po prostu się opłaca.

Firma TECHNONICOL na świecie

Firma TECHNONICOL jest wiodącym europejskim producentem i dostawcą pokryć dachowych, materiałów hydroizolacyjnych i termoizolacyjnych, a także unikatowych, niestandardowych produktów dostosowanych do potrzeb klientów.

Wszystkie produkty TECHNONICOL są certyfikowane, charakteryzują się wysoką jakością i są zgodne z międzynarodowymi normami. W naszych fabrykach stosujemy najnowocześniejsze technologie, co pozwala na wytwarzanie bezpiecznych, niepalnych materiałów termoizolacyjnych o podwyższonych właściwościach wytrzymałościowych.

Od 1992 roku oferujemy w pełni kompatybilne systemy wykorzystywane do budowy domów jedno- i wielorodzinnych, zakładów przemysłowych, mostów i budynków użyteczności publicznej. TECHNONICOL Corporation stał się międzynarodowym liderem produkcji najwyższej jakości materiałów hydroizolacyjnych, termoizolacyjnych oraz pokryć dachowych.

Jesteśmy dumni, że dzięki 56 zakładom produkcyjnym w 7 krajach i obecności produktów w 117 krajach, poprawiamy komfort, bezpieczeństwo i jakość życia milionów ludzi na całym świecie. W lipcu 2021 roku TECHNONICOL stał się częścią grupy TN International, w której portfolio znajdują się takie marki jak TECHNONICOL, Superglass, Imper, MIDA czy też BÖRNER.

Firma TECHNONICOL w Polsce

Na polskim rynku marka TECHNONICOL jest obecna od ponad 15 lat oferując szeroką gamę produktów do izolacji domów "od fundamentu aż po dach" – papę i masy bitumiczne, wełnę mineralną, membrany PVC, folię kubełkową, polistyren ekstrudowany oraz gonty bitumiczne.

W marcu 2021 rozpoczęliśmy produkcję w Polsce. Fabryka wełny mineralnej w Wykrotach (województwo dolnośląskie) to jedna z największych inwestycji w historii spółki.

Fabryka w Wykrotach jest w pełni samowystarczalna i bezodpadowa
Fabryka w Wykrotach jest w pełni samowystarczalna i bezodpadowa

Nowy zakład w Wykrotach dostarcza pełną gamę asortymentu – zarówno produkty ogólnobudowlane do izolacji poddaszy czy ścian działowych, jak i wełny do elewacji wentylowanych, ocieplanych metodą ETICS czy izolacji dachów płaskich.

Bardzo ważnym czynnikiem związanym z fabryką jest ekologia i zapewnienie maksymalnej ochrony środowiska naturalnego. Fabryka w Wykrotach jest w pełni samowystarczalna i bezodpadowa.

Powstałe odpady są przetwarzane i wykorzystywane w dalszej produkcji. Stosowane są także systemy dopalania gazów oraz liczne filtry, aby wyemitować jedynie minimalne ilości zanieczyszczeń.

Wełna mineralna TECHNONICOL

Wełna skalna TECHNONICOL jest wydajnym materiałem termoizolacyjnym. Wysoką odporność na przenikanie ciepła uzyskuje się dzięki zastosowaniu najdrobniejszych splecionych włókien wełny mineralnej, które zatrzymują dużą ilość powietrza wewnątrz materiału.

Ważnym aspektem jest również bezpieczeństwo pożarowe. Głównym surowcem produktów z wełny kamiennej TECHNONICOL są skały, basalt i gabbro. Dzięki ich stosowaniu wełna jest materiałem niepalnym.

Temperatura topnienia włókien przekracza 1000°C, co umożliwia stosowanie wyrobów z wełny skalnej w szerokim zakresie temperatur. Ponadto, włóknista struktura produktów z wełny skalnej TECHNONICOL zapewnia doskonałe właściwości akustyczne i dźwiękochłonne materiałów.

Wszystkie materiały termoizolacyjne TECHNONICOL na bazie wełny kamiennej są impregnowane środkami, które nadają izolacji właściwości hydrofobowe. Co więcej, materiały z wełny kamiennej TECHNONICOL zapewniają najwyższą klasę paroprzepuszczalności. Nie zatrzymują wilgoci, która powstaje w wyniku codziennej aktywności mieszkańców budynku. Dzięki temu izolacja termiczna zawsze pozostaje sucha.

TECHNOFACADE 34 - doskonała izolacja budynku

Jednym z materiałów izolacyjnych produkowanych w polskiej fabryce wełny skalnej TECHNONICOL w Wykrotach jest TECHNOFACADE 34. TECHNOFACADE 34 to niepalne, hydrofobizowane płyty termo- i dźwiękoizolacyjne o zaburzonym układzie włókien, idealne rozwiązanie do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej w budownictwie przemysłowym oraz kubaturowym.

Przeznaczone są do stosowania na zewnątrz i wewnątrz obiektów budowlanych w bezspoinowych systemach ociepleń (ETICS). Charakteryzują się najniższym w swojej klasie współczynnikiem przewodzenia ciepła λ (lambda) o wartości 0,034 W/mK.

Są również bardzo odporne mechanicznie. Znajduje to potwierdzenie w parametrach wytrzymałościowych – CS (ściskanie) wynosi 20 kPa, a TR (rozrywanie) wynosi 10 kPa. TECHNOFACADE 34 zdecydowanie spełnia wymogi wszystkich liczących się producentów systemów ETICS.

źródło i zdjęcia: Technonicol

Budujemy Dom wrzesień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska październik 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum