PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Profile okienne i drzwiowe

Systemy osłon zewnętrznych sposobem na poprawę bilansu energetycznego budynku

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2022-02-28

Nowoczesne budownictwo to energetyczna łamigłówka, łącząca w sobie właściwości materiałów i rodzaje systemów z jakością wykonania i rzetelnością montażu. Zarządzanie termiką to tylko jeden z elementów tej układanki, jednak mający ogromny wpływ na komfort użytkowników.

Myśląc o nowoczesnym budynku inwestorzy najczęściej skupiają się na jego wyglądzie zewnętrznym z którego najbardziej charakterystyczne są proste i kubikowe kształty, duże przeszklenia – formy najczęściej hołdujące nurtowi Bauhaus. W dalszej kolejności rozważają oni ocieplenie, systemy ogrzewania/chłodzenia, wentylacji, a także materiałów użytych do budowy. Znacznie mniejsza liczba osób planujących budowę własnego domu zastanawia się nad praktycznością i komfortem użytkowania takich wnętrz w życiu codziennym, a przecież Bauhaus to design podporządkowany walorom praktycznym.

Mieszkańcy odczuwają komfort między innymi dzięki przestrzeni w jakiej funkcjonują, równie istotne jest aby budynek miał wydajne ogrzewanie i wentylację pozwalające na utrzymanie odpowiedniej termiki. To właśnie stabilizacja wahań temperatury dobowej w połączeniu ze sprawną wymianą powietrza, wpływa pozytywnie na zdrowie i samopoczucie. Nowoczesne systemy osłon zewnętrznych są doskonałym uzupełnieniem zoptymalizowanego energetycznie budownictwa i pomagają w zapanowaniu nad ogromnymi ilościami światła dostającymi się do wnętrz przez wielkie przeszklenia.

Nie ma lepszego rozwiązania do zarządzania światłem zewnętrznym niż żaluzje fasadowe
Nie ma lepszego rozwiązania do zarządzania światłem zewnętrznym niż żaluzje fasadowe

Na rynku coraz bardziej rozwija się popyta na żaluzje fasadowe oraz systemy screen, jednak ciągle niesłabnącą popularnością cieszą się rolety zewnętrzne. Każde rozwiązanie ma swoje zalety oraz wady, a decyzja o jego wyborze powinna być podyktowana preferencjami inwestora oraz celem któremu ma służyć. Nie ma lepszego rozwiązania do zarządzania światłem zewnętrznym niż żaluzje fasadowe, wpuszczające dokładnie taką ilość światła do wnętrza jakiej oczekuje użytkownik. Jednak ich walory izolacyjne są niezauważalne a czyszczenie w naszym klimacie częste i problematyczne.

Systemy screen ZIIP mają predefiniowaną przepuszczalność światła na całej powierzchni, a dzięki szczelności świetnie chronią przed wiatrem i insektami. Rolety zewnętrzne to jedyny system, który może pomóc schłodzić pomieszczenie latem i powstrzymać ucieczkę ciepła zimą, jednocześnie tłumiąc hałasy dochodzące z zewnątrz oraz chroniąc przed wiatrem. Jest również najtrwalszy ze wszystkich wymienionych, bo w całości wykonany z aluminium, i tak jak pozostałe może być schowany w warstwie ocieplenia. W połączeniu ze zintegrowaną moskitierą zapewni ochronę przed owadami.

Rolety zewnętrzne to jedyny system, który może pomóc schłodzić pomieszczenie latem i powstrzymać ucieczkę ciepła zimą
Rolety zewnętrzne to jedyny system, który może pomóc schłodzić pomieszczenie latem i powstrzymać ucieczkę ciepła zimą

Po zmroku pozwoli zachować intymność domownikom a ich walor odstraszający potencjalnych złodziei jest nieoceniony. Nowoczesne systemy rolet adaptacyjnych od Grupy ALUTECH są dopasowane do współczesnego budownictwa. Inwestorzy poszukujący rozwiązań do szerokich przeszkleń (nawet 5m i 10–12 m2) lub profili o podwyższonych parametrach izolacyjnych (profil termiczny AR41T) bez trudu znajdą je w ofercie tej firmy.

Odporność na włamanie w klasie RC? ALUTECH ma do zaoferowania kilka propozycji. Najnowszy system skrzynek podtynkowych został zaprojektowany nie tylko z myślą o użytkownikach ale także o producentach aby maksymalnie uprościć konstrukcję i wyeliminować potencjalne błędy mające zgubny wpływ na trwałość wyrobu. Zintegrowane moskitiery oraz najszersza na rynku gama dostępnych kolorów czynią z ich oferty opcję konieczną do rozważenia. ALUTECH za swoją misję uznaje ciągłe doskonalenie swoich produktów i dostarczanie ich w niezmiennie wysokiej jakości, gwarantującej trwałość na lata.

źródło i zdjęcia: ALUTECH Inc.

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum