Jak zapewnić ochronę przeciwzalewową w piwnicy?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jak zapewnić ochronę przeciwzalewową w piwnicy?

Odpowiedź eksperta: W przypadku braku spadku do kanału, w pomieszczeniach znajdujących się poniżej poziomu zalewania należy zainstalować odpowiednią przepompownię. Na rynku dostępna jest bogata oferta przepompowni o różnorodnym zakresie stosowania, która pozwala dobrać urządzenie do konkretnych warunków i potrzeb.

aktualizacja: 2019-07-18 09:13:59

Wyboru dokonać można spośród wielu urządzeń do ścieków zawierających fekalia i bez fekaliów montowanych wewnątrz lub na zewnątrz budynków. Decydując się na wariant zabudowany wewnątrz pomieszczenia, warto wybrać produkt posiadający nasadę z pokrywą do wypełnienia płytkami, która czyni przepompownię w zasadzie niewidoczną i pozwala zachować estetyczny wygląd pomieszczenia. Dodatkowo, zintegrowany z pokrywą wpust, przyjmuje wodę z powierzchni i umożliwia odwadnianie także w wyniku pęknięcia rury lub zalania np. przez okienko piwniczne.

Bardzo ważnym czynnikiem jest demontowalność pomp oraz wyjęcie ich podczas kontroli i konserwacji bez użycia narzędzi. Swobodne zawieszenie oraz izolacja akustyczna pomp dodatkowo sprawią, że urządzenie będzie wyjątkowo ciche. Wybierając przepompownię do zabudowy na zewnętrz budynku należy zwrócić uwagę na staranne wykonanie studzienki pod przepompownię, głębokość dopływu, pojemność użyteczną, klasę obciążeń i wymagania związane z wodami gruntowymi.

Zabudowa przepompowni na zewnątrz budynku przynosi spore korzyści, m.in. nie jest zajmowana kosztowna powierzchnia mieszkalna czy użytkowa, która potrzebna by była do ustawienia urządzenia. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć rozprzestrzeniania się nieprzyjemnych zapachów i zanieczyszczeń podczas prac konserwacyjnych lub naprawczych. Montaż na zewnątrz budynku umożliwia wykorzystanie urządzenia przez kilku użytkowników, co obniża koszty nabycia i eksploatacji.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Anna Stochaj
Menedżer ds. Marketingu
KESSEL

Dodaj komentarz

time image
time image
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny