Wyboru dokonać można spośród wielu urządzeń do ścieków zawierających fekalia i bez fekaliów montowanych wewnątrz lub na zewnątrz budynków. Decydując się na wariant zabudowany wewnątrz pomieszczenia, warto wybrać produkt posiadający nasadę z pokrywą do wypełnienia płytkami, która czyni przepompownię w zasadzie niewidoczną i pozwala zachować estetyczny wygląd pomieszczenia. Dodatkowo, zintegrowany z pokrywą wpust, przyjmuje wodę z powierzchni i umożliwia odwadnianie także w wyniku pęknięcia rury lub zalania np. przez okienko piwniczne.
Przepompownia Minilift S Kessel
Bardzo ważnym czynnikiem jest demontowalność pomp oraz wyjęcie ich podczas kontroli i konserwacji bez użycia narzędzi. Swobodne zawieszenie oraz izolacja akustyczna pomp dodatkowo sprawią, że urządzenie będzie wyjątkowo ciche. Wybierając przepompownię do zabudowy na zewnętrz budynku należy zwrócić uwagę na staranne wykonanie studzienki pod przepompownię, głębokość dopływu, pojemność użyteczną, klasę obciążeń i wymagania związane z wodami gruntowymi.
Zabudowa przepompowni na zewnątrz budynku przynosi spore korzyści, m.in. nie jest zajmowana kosztowna powierzchnia mieszkalna czy użytkowa, która potrzebna by była do ustawienia urządzenia. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć rozprzestrzeniania się nieprzyjemnych zapachów i zanieczyszczeń podczas prac konserwacyjnych lub naprawczych. Montaż na zewnątrz budynku umożliwia wykorzystanie urządzenia przez kilku użytkowników, co obniża koszty nabycia i eksploatacji.
Przepompownia Aqualift F Basic
Daniel Bogutyn
Specjalista ds. Marketingu KESSEL