Centrala wentylacyjna PRO MAX R

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Centrala wentylacyjna PRO MAX R

Centrala wentylacyjna PRO MAX R to idealne urządzenie wentylacyjne przystosowane do domów oraz mieszkań.

aktualizacja: 2024-04-26 09:31:44

W trakcie wentylacji pomieszczeń ciepło z powietrza wywiewanego jest odzyskiwane i przekazywane do powietrza nawiewanego, tak aby uzyskać jak największą sprawność - nawet do 90%, a wszystko to za sprawą zastosowanego w jednostce wymiennika obrotowego.

Kolejną dużą zaletą wymiennika jest odzysk wilgoci z powietrza wywiewanego (do 90%), dzięki temu powietrze nie ulega wysuszeniu, a wilgotność powietrza utrzymuje się na optymalnym poziomie w całym mieszkaniu. Dzięki odzysku wilgoci, centrala wentylacyjna również nie wymaga odpływu skroplin. Obrotowy wymiennik ciepła nie przemarza w naturalnych warunkach pracy. Powietrze, które jest zaciągane z zewnątrz nie wymaga dodatkowego podgrzania, nawet gdy temperatura zewnętrzna osiąga do -20°C.

Centrala PRO MAX R nie potrzebuje bypassu. Funkcję tą spełni wymiennik. Zastosowana w urządzeniu nagrzewnica wtórna uruchomi się automatycznie gdy powietrze nawiewane nie osiągnie zadanej temperatury. Cichą pracę urządzenia gwarantują nam zastosowane w nim energooszczędne wentylatory EC. Konstrukcja rekuperatora wykonana jest z blachy ocynk, lakierowanej w kolorze białym. Izolację akustyczną i termiczną zapewnia wełna mineralna o grubości 40 mm. Centrala wentylacyjna w standardzie wyposażona jest w podwójną filtrację powietrza (G4 dla wywiewu oraz F7 dla nawiewu), moduł internetowy oraz zintegrowaną automatykę z panelem sterowania.

Centrala wentylacyjna PRO MAX R objęta jest 2-letnią gwarancją, z możliwością wydłużenia na 5 lat.

https://prodmax.pl/

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Możliwości klimatyzatorów przenośnych dla kamperów i przyczep kempingowych
Możliwości klimatyzatorów przenośnych dla kamperów i przyczep kempingowych
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!