Rotenso - najszerszy wybór pomp ciepła o podwyższonej efektywności energetycznej

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Rotenso - najszerszy wybór pomp ciepła o podwyższonej efektywności energetycznej

Zgodnie z danymi PORT PC w minionym roku sprzedaż pomp ciepła typu powietrze-woda wzrosła o 137 proc. Wpływ na rekordowy popyt miały przede wszystkim ogromne podwyżki cen paliw opałowych. Zgodnie z wszelkimi prognozami ta tendencja będzie się utrzymywać. Stymulująco na sprzedaż powinny oddziaływać możliwość uzyskania wysokich dopłat do zakupów zarówno dla nowych, jak i termomodernizowanych domów. Nie dziwi więc, że topowi producenci zadbali o dostępność urządzeń, a także zróżnicowanie oferty. Planujący zakup pompy ciepła mogą obecnie wybierać z bogatego typoszeregu pomp powietrze-woda typu split, monoblok, a także all in one.

aktualizacja: 2023-05-09 10:01:06

Tylko w pierwszym kwartale 2023 r. producent pomp ciepła oraz systemów klimatyzacji Rotenso ogłosił premierę dwóch nowych serii pomp ciepła powietrze-woda Rotenso Heatmi i Airmi, co oznacza, że w ofercie Rotenso są już aż cztery serie pomp ciepła. Kolorowe obudowy agregatów, nowy design hydroboxów, a poza tym szereg udogodnień podnoszących komfort codziennego użytkowania w tym m.in: oparty na ikonach intuicyjny sterownik, a także możliwość indywidualnego zaprogramowania przycisków dry contact i wiele innych.

Wszystkie urządzenia z serii Heatmi, Windmi, Airmi i Aquami typu Split, All in Split i Monoblock marki Rotenso mają podwyższoną efektywność energetyczną. Oznacza to, że właściciele zarówno nowych, jak i starych domów mogą, w zależności od poziomu dochodów, kupić taką pompę z dofinansowaniem w wysokości od 19 400 zł jeżeli skorzystają z dotacji na nowych zasadach w programie Czyste powietrze lub nowej edycji programu Mój prąd 5.0.

Kolorowe pompy ciepła powietrze-woda Rotenso Airmi

Zaletą nowej serii pomp Airmi split i monoblok jedno i trójfazowych w mocach od 4 do 16 kW, poza doskonałymi parametrami i wysoką wydajnością, jest możliwość wyboru spośród 3 kolorów obudowy agregatu. Minimalistyczna bryła i modna kolorystyka pozwala dobrać jednostkę zewnętrzną do koloru i stylu elewacji. Złamana biel, szarość, grafit to kolory, które wpasowują się w aktualne trendy w budownictwie czyli prostotę formy połączoną z naturalnymi materiałami wykorzystywanymi do wykończenia elewacji, jak drewno, gresy czy cegły klinkierowe.

Przystosowane do pracy w niskich temperaturach zewnętrznych do - 25°C pompy ciepła Rotenso Airmi split i monoblok umożliwiają przygotowanie wody grzewczej nawet o temp. 65°C, co pozwala na zasilanie instalacji centralnego ogrzewania również z tradycyjnymi grzejnikami. Dzięki temu pompy Rotenso Airmi nadają się idealnie do modernizacji systemu grzewczego w starszych domach. Wskaźnik COP na poziomie 5,25 oznacza, że pompy Rotenso Airmi monoblok wytwarzają ponad pięciokrotnie więcej energii grzewczej w stosunku do pobranej energii elektrycznej.

Poza estetyką i wysoką efektywnością energetyczną pompy ciepła Rotenso Airmi to także komfort użytkowania wynikający z udogodnień, np. sterownika z czujnikiem temperatury, który w przypadku wykrycia różnicy pomiędzy temperaturą zadaną, a temperaturą rzeczywistą w pomieszczeniu, sprawia że pompa ciepła będzie automatycznie dążyć do osiągnięcia pożądanej temperatury wewnątrz budynku.

Pompy ciepła powietrze-woda Rotenso Airmi

Szybka instalacja monoblokowych pomp ciepła Rotenso z serii Windmi

Monoblokowe pompy ciepła Rotenso serii Windmi to odpowiedź marki na zapotrzebowanie na urządzenia szybkie i proste w instalacji, z wysokimi parametrami efektywności pracy i funkcjonalnościami podnoszącymi komfort codziennego użytkowania. Jedno i dwuwentylatorowe pompy Rotenso Windmi o mocach od 6 do 16 kW to podobnie jak inne urządzania Rotenso podwyższona klasa efektywności energetycznej: A+++ (dla temp. wody zasilania 35˚C) i A++ (dla temp. wody 55˚C).

Współczynnik COP wynoszący nawet 4,75 to gwarancja niskich kosztów eksploatacji. Parametr wody grzewczej aż do 62°C zarówno dla celów CO jak i CWU sprawia, że Rotenso Windmi sprawdzą się w starszych budynkach posiadających instalację centralnego ogrzewania z tradycyjnymi grzejnikami. Spośród licznych udogodnień podnoszących komfort codziennego użytkowania pomp Rotenso Windmi producent wskazuje intuicyjny sterownik oparty wyłącznie na ikonach oraz możliwości indywidualnego zaprogramowania 4 przycisków "dry contact" z szybkim dostępem do wybranych przez użytkownika funkcji. Udogodnieniem jest także możliwość zdalnego sterowania pompą poprzez popularną aplikację Tuya do zarządzania zasobami inteligentnego domu.

Monoblokowe pompy ciepła Rotenso z serii Windmi

Rotenso Aquami, czyli split, monoblok, multisplit oraz all in one

Pompy ciepła powietrze-woda Rotenso Aquami z certyfikatem Eurovent, potwierdzającym zgodność deklarowanych parametrów z rzeczywistymi jakie osiągają urządzenia oraz z europejskimi i międzynarodowymi normami, zdobyły już uznanie na rynku. Wpisane na listę zielonych urządzeń tzw. ZUM prowadzoną przez Instytut Ochrony Środowiska, podobnie jak pozostałe serie pomp ciepła Rotenso, spełniają wymagania programu "Czyste powietrze". Rotenso Aquami to wszystkie możliwe typy urządzeń: split, monoblok, ale także all in one. Pompy ciepła Rotenso serii Aquami wyróżniają doskonałe parametry pracy - współczynnik efektywności energetycznej COP w przypadku Rotenso Aquami wynosi 5,20. Zainteresowani zakupem mają do wyboru urządzenia typu: split składające się z jednostki wewnętrznej i jednostki zewnętrznej, pompy monoblok, a także all in one z wbudowanym zbiornikiem na ciepłą wodę użytkową (CWU).

Nowością serii są właśnie powietrzne pompy Rotenso Aquami All in Split. Zaprojektowane specjalnie do budynków mieszkalnych o mniejszym metrażu, w których nie ma wydzielonego pomieszczenia np. gospodarczego czy kotłowni, w której można umieścić jednostkę wewnętrzną i dodatkowo zbiornik na ciepłą wodę użytkową. W pompach Rotenso All in Split hydrobox oraz zbiornik ciepłej wody użytkowej został połączony w jednej obudowie. Estetyczny moduł użytkownik może zabudować w przedpokoju, ustawić w pralni, czy kuchni w sąsiedztwie innych sprzętów AGD.

Pompy ciepła powietrze-woda Rotenso Aquami All In Split

Pompy ciepła powietrze-woda Rotenso Heatmi typu split z dwukolorową jednostką wewnętrzną

Pompy ciepła Rotenso Heatmi Split składają się z jednostki zewnętrznej oraz jednostki wewnętrznej. Estetyką wyróżnia się kompaktowy, dwukolorowy moduł hydrauliczny tzw. hydrobox przeznaczony do montażu wewnątrz budynku.

Dwukolorowa jednostka wewnętrzna

Seria splitowych pomp ciepła Heatmi została stworzona z myślą o budynkach mieszkalnych, w których nie ma odrębnego pomieszczenia pozwalającego na ukrycie jednostki wewnętrznej, a użytkownicy nie planują zabudowy modułu i dlatego estetyka hydroboxu ma wyjątkowe znaczenie. Kompaktowa, dwukolorowa jednostka wewnętrzna ze sterownikiem w kolorze czarnym i kolorowym wyświetlaczem przypadnie do gustu osobom poszukującym urządzenia do nowoczesnych wnętrz.

Pompy ciepła powietrze-woda Rotenso Heatmi typu split z dwukolorową jednostką wewnętrzną

Parametry techniczne i funkcje pomp ciepła powietrze-woda

Poza designem serię Rotenso Heatmi wyróżniają bardzo dobre parametry techniczne i bogaty typoszereg od 4 do 16 kW. Podobnie jak wszystkie serie pomp ciepła Rotenso są przygotowane do wydajnej pracy nawet w bardzo niskiej temperaturze zewnętrznej do -25°C i umożliwiają przygotowanie wody grzewczej nawet o temp. 65°C, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w starszych budynkach do zasilania instalacji z grzejnikami, które jak wiadomo wymagają wyższej temperatury wody zasilania.

Podwyższony poziom efektywności energetycznej, unikalna konstrukcja łopatek wentylatora oraz dwurotacyjna sprężarka DC zapewniają wysoką wydajność Rotenso Heatmi przy minimalnej głośności – tylko 35 dB (A) (w trybie cichym).

Wskaźnik COP na poziomie 5,20 oznacza, że pompy Rotenso Heatmi wytwarzają ponad pięciokrotnie więcej energii cieplnej w stosunku do pobranej energii elektrycznej.

Możliwość zdalnego sterowania pompą zarówno z poziomu sterownika przewodowego, jak również za pomocą aplikacji mobilnej TUYA SMART zapewnia komfort codziennego użytkowania.

Po szczegółowe informacje o wszystkich seriach energooszczędnych pomp ciepła Rotenso zapraszamy na strony producenta.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły