Dlaczego warto postawić na zaawansowaną automatykę sterującą ogrzewaniem podłogowym?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Dlaczego warto postawić na zaawansowaną automatykę sterującą ogrzewaniem podłogowym?

Chociaż głównym celem montażu instalacji ogrzewania podłogowego jest przede wszystkim zapewnienie optymalnej temperatury w domu, to korzystanie z nowoczesnych rozwiązań zapewnia nam szereg udogodnień, które zwiększają komfort użytkowania. Do nich należy inteligentna automatyka sterująca od Uponor. Smatrix Pulse zadba o nasze samopoczucie, ale także o zasób portfela. W jaki sposób?

System wyposażony jest w funkcję autoregulacji, która dzięki umieszczonym termostatom w pomieszczeniach z określoną nastawą temperatury, steruje otwarciami siłowników na każdej pętli tak, aby dostarczyć odpowiednią ilość ciepła do każdego pomieszczenia, bez wcześniej wykonanej regulacji hydraulicznej poszczególnych obwodów grzewczych. Taki sposób regulacji pozytywnie wpłynie na nasze oszczędności, ale także na środowisko - zużywamy tyle energii, ile faktycznie potrzebujemy.

Ponadto, kiedy nie ma nas dłużej w domu, możemy ustawić tryb "Eco", który nie doprowadzi do wychłodzenia mieszkania, ale utrzyma w pomieszczeniach optymalną temperaturę. Dzięki zdalnej aplikacji działającej w chmurze, na chwilę przed wyruszeniem w drogę powrotną będziemy mogli tak wyregulować temperaturę, żeby powrót do domu stał się jeszcze bardziej przyjemny. Smatrix Pulse umożliwia sterowanie za pomocą smartfona lub tabletu. Współpracuje z Google Voice Assistance i Amazon Alexa Voice Control. Aplikacja jest w pełni bezpieczna dzięki najnowszej technologii szyfrowania i opcjom osobistych ustawień w chmurze oraz może być montowana do już istniejących instalacji.

Inteligentny system sterujący ogrzewaniem podłogowym Smatrix Pulse od Uponor
Inteligentny system sterujący ogrzewaniem podłogowym Smatrix Pulse od Uponor

Za pomocą jednego sterownika Uponor Smatrix Pulse można zarządzać temperaturą w aż 6 pomieszczeniach (z rozszerzeniem do 12 termostatów) oraz dostosowywać ją do indywidualnych potrzeb. Jak to działa? Termostat zamontowany w każdym z pokoi dokonuje pomiarów rzeczywistej temperatury, a następnie wysyła wiadomość do sterownika, który w odpowiedni sposób reaguje na zmiany. Sama instalacja jest bardzo prosta i możemy jej się podjąć samodzielnie. Przez cały proces instalacji aplikacji Smatrix z użytkownikiem współpracuje interaktywny kreator oraz wideo samouczki.

Jeśli będzie kłopot z dostępem do Internetu, aplikacja połączy się bezpośrednio z modułem komunikacyjnym, tworząc lokalną sieć Wi-Fi w trybie offline. Co więcej, jeżeli użytkownik udostępnieni zaufanemu instalatorowi swoją aplikację, będzie on mógł dokonać za niego regulacji i skonfigurować system z każdego miejsca na świecie.

Schemat działania systemu Smatrix Pulse
Schemat działania systemu Smatrix Pulse

Piotr Serafin
ekspert techniczny z firmy Uponor

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje