Grzejniki remontowe. Grzejniki do pompy ciepła. Programy doboru i wyceny.

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Grzejniki remontowe. Grzejniki do pompy ciepła. Programy doboru i wyceny.

Jeśli decydujemy się na wymianę czegokolwiek, to na coś co jest lepsze, ładniejsze, bardziej ekonomiczne, funkcjonalne a czasem także modne. Pamiętajmy jednak, że moda przemija…

aktualizacja: 2022-01-21 13:55:45

Produkcja energii drożeje i drożeć będzie. By obniżyć koszt eksploatacji obiektu, stworzyć sobie możliwość precyzyjnego kontrolowania zużycia energii cieplnej, należy wykonać jego termomodernizację, czasem zmienić źródło ciepła oraz dystrybutory ciepła (grzejniki). Obecnie celuje się w ogrzewanie niskotemperaturowe. Powszechnie stosowane są kotły kondensacyjne lub pompy ciepła. Do współpracy z nimi zastosować należy grzejniki zdolne do efektywnej pracy w niskiej temperaturze czynnika grzejnego. Wbrew reklamie, do takiego ogrzewania nadają się tylko nieliczne z nich. Co je musi cechować?

Duża powierzchnia wymiany ciepła, emisja ciepła poprzez konwekcję i promieniowanie, a w sytuacji zwiększonych potrzeb grzewczych, możliwość wspomagania cyrkulacji powietrza przez wentylator. Nie bez znaczenia jest możliwie najmniejsza masa takiego grzejnika wraz z wodą (mała pojemność wodna). Zalety tej cechy docenimy głównie w okresach przejściowych oraz krótkotrwałego dogrzewania pomieszczeń. Posiadanie „szybkich” grzejników oznacza mały startowy wydatek energetyczny, szybki efekt grzewczy, szybką poprawę komfortu cieplnego, brak szkodliwego dla kosztów i komfortu cieplnego efektu przegrzewania pomieszczeń.

REVERS - grzejnik z wentylatorem 24v
REVERS - grzejnik z wentylatorem 24 V

Szybkie zatrzymanie grzania jest także istotne dla kosztów ogrzewania i kluczowe dla komfortu cieplnego. Grzejniki o małej masie całkowitej umożliwiają nie tylko szybki dostęp do ciepła, lecz także uzyskanie ciepła w dokładnie pożądanej ilości. Instalacja nie akumuluje dużej ilości ciepła, koszt uruchomienia ogrzewania na kilkanaście, kilkadziesiąt minut w celu korekty temperatury jest niewielki.

Wszystkie typoszeregi grzejników ściennych REGULUS®-system charakteryzują się dużą powierzchnią wymiany ciepła. Mają około 50% większą powierzchnię kontaktu z ogrzewanym powietrzem od grzejników płytowych tej samej wielkości. Dlatego też są to klasyczne, wzorcowe grzejniki niskotemperaturowe do kotłów kondensacyjnych.

Do pomp ciepła szczególnie przydatne są grzejniki Regulus typoszereg E-VENT® (wyposażone w niemal bezszelestnie pracujący wentylator poprzeczny małej mocy - kilka, kilkanaście W, 230 V) oraz REVERS® (wyposażone w wentylatory 24 V). Posiadacz grzejników REVERS® może korzystać z pompy ciepła w funkcji chłodzenia. Suma mocy wszystkich wentylatorów przeciętnego domu mieszkalnego nie przekracza mocy 100 W żarówki. Wentylatory znacznie zwiększają moc grzewczą grzejnika oraz dynamikę grzania, umożliwiają uzyskanie większej mocy grzewczej bez zmiany rozmiarów grzejnika - co przy współpracy z pompą ciepła oznacza brak konieczności montowania przewymiarowanych, wielkich grzejników.

REVERS - grzejnik z wentylatorem 24v
REVERS - grzejnik z wentylatorem 24 V

REGULUS®-system oferuje grzejniki o różnych wysokościach, szerokościach, rodzajach przyłącza. Wykonywanych w wybranym kolorze bez dopłaty.

Na firmowej stronie internetowej www.regulus.com.pl znajdują się, prawdopodobnie najlepsze dostępne w Polsce, proste w obsłudze programy doboru potrzebnej mocy i wielkości grzejników ściennych, a także podłogowych kanałów grzewczych.  

OPTYMALNE OGRZEWANIE to pełne panowanie nad produkcją i podażą ciepła, uzyskiwanie ciepła, tyle co trzeba i kiedy trzeba. Każde niepożądane przesunięcie czasowe w dostępie do ciepła oznacza zmniejszenie poczucia bezpieczeństwa cieplnego oraz pełnego komfortu cieplnego. Szybko reagujące grzejniki REGULUS®-system umożliwiają najlepszą korelację pomiędzy potrzebami grzewczymi, a czasem i ilością podaży ciepła.


REGULUS®-system
ul. Grażyńskiego 51
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33/812 36 69, 33/815 10 25
www.regulus.com.pl
regulus@regulus.com.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje