Bezprzewodowy system sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym FloorControl

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Bezprzewodowy system sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym FloorControl

Cena, funkcjonalność, czy wyposażenie? Na czym skupić się wybierając system sterowania ogrzewaniem do podłogówki? Jaki wybrać rodzaj, aby łatwo było go skonfigurować, obsługiwał pompę lub kocioł oraz posiadał dogodne w codziennym użytkowaniu funkcje?

aktualizacja: 2022-11-28 07:21:10

Z odpowiedzią przychodzi firma ARISO, proponując kompletne rozwiązanie do sterowania temperaturą podłogówki - system FloorControl. Dzięki możliwości stworzenia 8 niezależnych od siebie stref grzewczych, w zależności od przeznaczenia pomieszczenia, będziemy mieli pełną swobodę wyboru temperatury. System posiada wiele opcji konfiguracji - obsługuje maksymalnie aż 22 pętle ogrzewania podłogowego. Jego atutem jest także prostota montażu - każdą część można zainstalować bezproblemowo i intuicyjnie. Może także sterować pompą obiegową ogrzewania podłogowego i kotłem (listwa sterująca wyłączy zdalnie kocioł, jeżeli nie ma potrzeby grzania).

Jakie elementy zawiera system?

Podstawowym elementem jest listwa sterująca do ogrzewania podłogowego. Reguluje temperaturę w pomieszczeniach, steruje zasilaniem siłowników zamontowanych na rozdzielaczu. Jej dodatkową opcją jest możliwość zarządzania pompą obiegową podłogówki lub innym urządzeniem zewnętrznym - na przykład kotłem gazowym. Czytelny wyświetlacz w prosty sposób prezentuje dane o pracy urządzenia. A wyposażenie w funkcję antystopu, zapobiega zastaniu i zablokowaniu pomp w lecie, gdy dom jest nieogrzewany.

Bezprzewodowa listwa sterująca WB01
Bezprzewodowa listwa sterująca WB01

Panel sterujący CP10 to urządzenie montowane podtynkowo na ścianie. Umożliwia zarządzanie wszystkimi elementami systemu - nadaje temperaturę na każdą ze stref, może sterować nią na podstawie wprowadzonego harmonogramu pracy z podziałem na godziny i dni tygodnia.

Panel sterujący CP10
Panel sterujący CP10

Siłowniki termoelektryczne zamykają lub otwierają dopływ wody do pętli grzewczych w zależności od sygnału przesyłanego przez listwę. Ich liczba odpowiada liczbie stref. Są niezbędne, aby zmieniać temperaturę w sposób automatyczny.

Następnymi elementami systemu FloorControl są termostaty pokojowe - zasilane napięciem 230 V i montowane bezpośrednio do puszki elektrycznej lub zasilane bateryjnie i montowane natynkowo. Umożliwiają nastawę temperatury i przesyłają dane o temperaturze rzeczywistej do listwy sterującej. W jednej strefie grzewczej montujemy jeden termostat, aby znajdował się na wysokości przynajmniej 1,5 metra od podłogi, w łatwo dostępnym miejscu, z dala od drzwi i okien.

Termostat bezprzewodowy RT01 F
Termostat bezprzewodowy RT01 F

Temperaturę podłogi monitoruje czujnik temperatury FS z przewodem o długości 2,5 m. Jest montowany w posadzce i podłączany do natynkowego czujnika temperatury TS. Natomiast powielacz sygnału bezprzewodowego RP, montowany bezpośrednio w standardowym gniazdku sieciowym, zwiększa zasięg sygnału bezprzewodowego systemu FloorControl.

Bezprzewodowy czujnik temperatury TS
Bezprzewodowy czujnik temperatury TS
Powielacz sygnału RP
Powielacz sygnału RP

Kompleksowe rozwiązanie do sterowania temperaturą

System działa w prosty sposób - porównuje temperaturę w pomieszczeniu (zmierzoną przez termostat) do temperatury ustawionej na termostacie i albo umożliwia (jeśli zadana temperatura jest za niska), albo odcina (jeśli zadana temperatura jest za wysoka) przepływ czynnika do pętli podłogówki za pomocą siłowników termoelektrycznych.

Centralnym elementem systemu jest listwa sterująca, której komunikacja z termostatami i z czujnikami odbywa się bezprzewodowo. Nastawy temperatury można dokonywać lokalnie przez termostaty lub całościowo przez panel sterujący. W instalacji z panelem sterującym nie ma konieczności stosowania termostatów w każdej strefie. Do utworzenia osobnej strefy wystarczy czujnik temperatury TS. Dzięki panelowi sterującemu możliwa jest nastawa temperatury i harmonogramów we wszystkich strefach domu z jednego miejsca.

Pełne zharmonizowanie termostatów i siłowników z listwą sterującą gwarantuje kompleksowe działanie bezprzewodowego systemu sterowania FloorControl. Nieskomplikowany w działaniu, nietrudny w montażu, oszczędza czas i pieniądze, a przede wszystkim ułatwia wygodne zarządzanie temperaturą w domu.


AFRISO Sp. z o.o.
Szałsza, ul. Kościelna 7, 42-677 Czekanów
tel. 32 330 33 55
www.afriso.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania