Kocioł na paliwa stałe Logano S131 - nowość marki Buderus
Kocioł na paliwa stałe Logano S131 - nowość marki Buderus
Kotły na paliwa stałe gwarantują niezależność i konkretne oszczędności - dzięki nim możemy korzystać z najtańszego paliwa. Nowy kocioł Logano S131 marki Buderus zapewni nam dodatkowo dużą wygodę obsługi. Wyposażono go w komorę załadunkową o objętości aż 41 litrów, co sprawia, że częste wizyty w kotłowni stają się przeszłością.
Data publikacji: 2015-09-03
Data aktualizacji: 2015-09-03
Konstrukcja stalowego kotła Logano S131 została przemyślana pod każdym względem - przy jego budowie uwzględniono potrzeby użytkowników oraz sugestie instalatorów i serwisantów. Kompaktowe wymiary i brak wyczystek z boku kotła sprawiają, że można go łatwo ustawić w większości pomieszczeń, dzięki czemu idealnie nadaje się do modernizacji kotłowni. Duża komora załadunkowa o objętości 41 litrów, umożliwiająca spalanie węgla kamiennego lub szczap drewna o długości nawet 450 mm, znacząco redukuje liczbę koniecznych wizyt w kotłowni.
Użytkownicy z pewnością docenią klapę ułatwiającą załadunek paliwa, na której można np. oprzeć wiadro z węglem. Na wygodę użytkowania nowego kotła marki Buderus wpływa również udoskonalona konstrukcja wymiennika, która pozwala na jego swobodne czyszczenie od przodu.
Konstruktorzy Logano S131 zadbali o to, by do minimum ograniczyć ilość dymu wydostającego się z niego do pomieszczenia między innymi podczas załadunku kolejnej porcji paliwa. Po otwarciu drzwiczek uchyla się więc specjalna przeciwdymowa klapa zapobiegająca wyciekom spalin.
Nowy kocioł stałopalny Buderus przeznaczony jest do pracy w systemach grzewczych układu otwartego i - dzięki akcesoryjnej wężownicy - także w układach zamkniętych. Może więc współpracować np. z gazowym kotłem kondensacyjnym bez konieczności stosowania kosztownych wymienników ciepła i dodatkowych pomp obiegowych.
Podstawowe cechy i korzyści kotła Logano S131:
Trójciągowy pionowo-poziomy wymiennik - duża powierzchnia wymiany ciepła; pozioma część wymiennika możliwa do wyczyszczenia od przodu
Spalanie dolne - równomierne oddawanie mocy oraz długi czas pracy na jednym załadunku
Ceramiczna komora spalania - dopalenie wszystkich części lotnych w spalinach i zapewnia wysoką sprawność
Turbulatory w części konwekcyjnej wymiennika - ruch turbulentny spalin, intensyfikacja wymiany ciepła oraz większa sprawność
Możliwość pracy w układzie zamkniętym - większa odporność kotła na korozję oraz obniżenie kosztów instalacji przy współpracy z innymi źródłami ciepła (np. kotłem gazowym)
Klapa przeciwdymowa - ograniczenie zadymienia w kotłowni
Klapa ułatwiająca załadunek paliwa - łatwiejsza obsługa kotła i utrzymanie kotłowni w czystości
Możliwość zmiany strony otwierania drzwiczek co wpływa na łatwość obsługi