Największe zalety kotłów gazowych kondensacyjnych

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Największe zalety kotłów gazowych kondensacyjnych

Ekonomia, efektywność i ekologia to trzy kluczowe aspekty, na które zwracają uwagę osoby, poszukujące urządzenia grzewczego do swojego domu. Kotły gazowe kondensacyjne to przykład rozwiązania, które spełnia wszystkie te kryteria, dlatego też z roku na rok cieszy się ono coraz większym zainteresowaniem.

aktualizacja: 2021-11-19 09:08:18

Zalety kotłów gazowych kondensacyjnych

Kotły gazowe kondensacyjne to nowoczesne urządzenia grzewcze, które wytwarzają ciepło w wyniku spalania gazu, a także odzyskują je z powstających podczas tego procesu spalin. Działają zatem dwutorowo, zapewniając odpowiedni komfort termiczny w domu przy mniejszym poborze gazu niż miało to miejsce w piecach gazowych starego typu. Co więcej, zastosowanie zamkniętej komory spalania i wykorzystanie zjawiska kondensacji sprawia, że tego typu urządzenia emitują do atmosfery minimalne ilości CO2. Są więc zarazem bardzo wydajne, oszczędne i ekologiczne.

Wymiana kotła węglowego na kocioł gazowy kondensacyjny - jakie niesie korzyści?

Kotły gazowe kondensacyjne cechują się wysoką sprawnością, a ponadto są bardzo funkcjonalne i łatwe w obsłudze. Wymiana starego pieca na nowy kocioł pozwoli zatem nie tylko zmniejszyć koszty ogrzewania gazowego i zredukować ilość emitowanych spalin, ale również ułatwi codzienne życie domowników w kontekście regulowania temperatury czy szybkości przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Dodatkową korzyścią jest możliwość skorzystania z programu "Czyste Powietrze" i otrzymania zwrotu części wydatków, poniesionych na zakup ekologicznego urządzenia grzewczego. W przypadku kotłów gazowych kondensacyjnych dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej może wynieść do 60% i oznaczać kwotę nawet 9000 złotych.

Jaki kocioł gazowy kondensacyjny wybrać?

Różnorodność modeli kotłów gazowych kondensacyjnych pozwala na dobór takiego urządzenia, które pozwoli w optymalny sposób ogrzać każdy lokal i zapewnić ciepłą wodę dowolnej liczbie osób. Jeżeli mieszkanie ma powierzchnię do 70 m2 to najlepszą opcją będzie kocioł gazowy kondensacyjny dwufunkcyjny o niewielkich, kompaktowych wymiarach.

Przykładem takiego urządzenia są modele ALTEAS i GENUS ONE marki Ariston. Zmieszczą się one nawet w małych pomieszczeniach, a przy tym są na tyle wydajne, że ogrzeją cały lokal, a także sprawnie podgrzeją wodę dla jego mieszkańców. W przypadku domów jednorodzinnych, w których jest więcej punktów poboru wody (np. 2 łazienki i kuchnia), lepszą opcją będzie kocioł gazowy jednofunkcyjny z osobnym zasobnikiem na wodę.

Fot. Ariston: kondensacyjny kocioł gazowy Genus One
Fot. Ariston: kondensacyjny kocioł gazowy Genus One

Bez względu jednak na wielkość obiektu i typ kotła, zawsze warto stawiać na urządzenia wysokiej jakości, najlepiej wyposażone w wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej, z możliwie najwyższą klasą energetyczną i praktycznymi opcjami dodatkowymi.

Na zdjęciu otwierającym: Fot. Ariston: kondensacyjny kocioł gazowy Alteas One


ARISTON THERMO Polska Sp. z o.o.
ul. Pocieszka 3 (wjazd od ulicy Nad Strugą)
31-408 Kraków
tel. 12 420 22 20
www.ariston.com/pl-pl/

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje