Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Największe zalety kotłów gazowych kondensacyjnych

Ekonomia, efektywność i ekologia to trzy kluczowe aspekty, na które zwracają uwagę osoby, poszukujące urządzenia grzewczego do swojego domu. Kotły gazowe kondensacyjne to przykład rozwiązania, które spełnia wszystkie te kryteria, dlatego też z roku na rok cieszy się ono coraz większym zainteresowaniem.

Największe zalety kotłów gazowych kondensacyjnych
ARISTON THERMO Polska Kondensacyjne i konwencjonalne koty gazowe
www.ariston.com
ARISTON THERMO Polska Kondensacyjne i konwencjonalne koty gazowe
www.ariston.com
Dane kontaktowe:
12 420 52 70, 12 420 52 73
Pocieszka 3, 31-408 Kraków

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Zalety kotłów gazowych kondensacyjnych

Kotły gazowe kondensacyjne to nowoczesne urządzenia grzewcze, które wytwarzają ciepło w wyniku spalania gazu, a także odzyskują je z powstających podczas tego procesu spalin. Działają zatem dwutorowo, zapewniając odpowiedni komfort termiczny w domu przy mniejszym poborze gazu niż miało to miejsce w piecach gazowych starego typu. Co więcej, zastosowanie zamkniętej komory spalania i wykorzystanie zjawiska kondensacji sprawia, że tego typu urządzenia emitują do atmosfery minimalne ilości CO2. Są więc zarazem bardzo wydajne, oszczędne i ekologiczne.

Wymiana kotła węglowego na kocioł gazowy kondensacyjny - jakie niesie korzyści?

Kotły gazowe kondensacyjne cechują się wysoką sprawnością, a ponadto są bardzo funkcjonalne i łatwe w obsłudze. Wymiana starego pieca na nowy kocioł pozwoli zatem nie tylko zmniejszyć koszty ogrzewania gazowego i zredukować ilość emitowanych spalin, ale również ułatwi codzienne życie domowników w kontekście regulowania temperatury czy szybkości przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Dodatkową korzyścią jest możliwość skorzystania z programu "Czyste Powietrze" i otrzymania zwrotu części wydatków, poniesionych na zakup ekologicznego urządzenia grzewczego. W przypadku kotłów gazowych kondensacyjnych dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej może wynieść do 60% i oznaczać kwotę nawet 9000 złotych.

Jaki kocioł gazowy kondensacyjny wybrać?

Różnorodność modeli kotłów gazowych kondensacyjnych pozwala na dobór takiego urządzenia, które pozwoli w optymalny sposób ogrzać każdy lokal i zapewnić ciepłą wodę dowolnej liczbie osób. Jeżeli mieszkanie ma powierzchnię do 70 m2 to najlepszą opcją będzie kocioł gazowy kondensacyjny dwufunkcyjny o niewielkich, kompaktowych wymiarach.

Przykładem takiego urządzenia są modele ALTEAS i GENUS ONE marki Ariston. Zmieszczą się one nawet w małych pomieszczeniach, a przy tym są na tyle wydajne, że ogrzeją cały lokal, a także sprawnie podgrzeją wodę dla jego mieszkańców. W przypadku domów jednorodzinnych, w których jest więcej punktów poboru wody (np. 2 łazienki i kuchnia), lepszą opcją będzie kocioł gazowy jednofunkcyjny z osobnym zasobnikiem na wodę.

Fot. Ariston: kondensacyjny kocioł gazowy Genus One
Fot. Ariston: kondensacyjny kocioł gazowy Genus One

Bez względu jednak na wielkość obiektu i typ kotła, zawsze warto stawiać na urządzenia wysokiej jakości, najlepiej wyposażone w wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej, z możliwie najwyższą klasą energetyczną i praktycznymi opcjami dodatkowymi.

Na zdjęciu otwierającym: Fot. Ariston: kondensacyjny kocioł gazowy Alteas One


ARISTON THERMO Polska Sp. z o.o.
ul. Pocieszka 3 (wjazd od ulicy Nad Strugą)
31-408 Kraków
tel. 12 420 22 20
www.ariston.com/pl-pl/