Porady od ARISTON THERMO Polska
Największe zalety kotłów gazowych kondensacyjnych
Ekonomia, efektywność i ekologia to trzy kluczowe aspekty, na które zwracają uwagę osoby, poszukujące urządzenia grzewczego do swojego domu. Kotły gazowe kondensacyjne to przykład rozwiązania, które spełnia wszystkie te kryteria, dlatego też z roku na rok cieszy się ono coraz większym zainteresowaniem.
Z czego wynika popularność kotłów gazowych?
Kotły na gaz należą do najnowocześniejszych (bo ciągle udoskonalanych) urządzeń grzewczych. Nic zatem dziwnego, że są bardzo popularne.
Inteligentny sposób na energię solarną
Funkcjonujący już od dwóch lat system dofinansowań do 45% inwestycji w instalacje solarne sprawia, że odnawialna energia słoneczna cieszy się coraz większą popularnością. Dokonując wyboru komponentów warto zwrócić uwagę na doświadczonych producentów, oferujących wysokiej jakości produkty i kompleksową obsługę klienta. Firma Ariston wspiera inwestycje w przyszłościowe technologie dostarczając innowacyjnych rozwiązań systemowych z serii Kairos i fachowe doradztwo w uzyskaniu dofinansowania.
Kompleksowe rozwiązanie instalacji solarnej
Polski rynek kolektorów słonecznych znalazł się w tym roku na czwartym miejscu pod względem sprzedaży w Europie, z łączną powierzchnią zainstalowanych kolektorów prawie 203 tys. m2. Dynamicznemu wzrostowi towarzyszy doskonalenie technologii, od których wymaga się coraz większej intuicyjności obsługi. Odpowiedzią na rosnące potrzeby firm montażowych jest zintegrowany zasobnik solarny Kairos Macc firmy Ariston z wbudowaną grupą hydrauliczną i sterownikiem SENSYS.
Zielone rozwiązanie dla Twojego domu
Nadchodząca jesień to czas testu efektywności dla domowych systemów grzewczych i jednocześnie ostatni dzwonek na wymianę starych urządzeń na nowe, efektywniejsze. Modernizując system grzewczy, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na kotły kondensacyjne, które w najefektywniejszy sposób pozwalają zużytkować energię pochodzącą z gazu. W porównaniu do urządzeń tradycyjnych pomagają zaoszczędzić od 20 do 40% energii dzięki odzyskowi ciepła ze spalin oraz kondensacji pary wodnej w nich zawartej.