MYNUTE X - kocioł kondensacyjny marki Beretta

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
MYNUTE X - kocioł kondensacyjny marki Beretta

Nowością w ofercie marki Beretta jest zastosowanie w kotle wymiennika kondensacyjnego wykonanego ze stali nierdzewnej AISI 304 L.

aktualizacja: 2021-09-20 10:26:08

Dzięki temu rozwiązaniu kotły Mynute X dostępne zarówno w wersji jedno- jak i dwufunkcyjnej (Mynute X 25C, Mynute X 20R i Mynute X 30R), świetnie sprawdzą się nie tylko w nowej, ale również modernizowanej instalacji za sprawą wysokiej odporności na korozyjne działanie kondensatu i ograniczeniu do minimum możliwości powstawania tlenków oraz innych negatywnych zjawisk elektrochemicznych. Z kolei kształt geometryczny wymiennika z pojedynczą rurą zapewnia stały przepływ we wszystkich sekcjach wymiennika, a dostęp od frontu kotła ułatwia okresowe czynności konserwacyjne, czyszczenie komory spalania, a także przynosi korzyści związane z montażem urządzenia, które może być zaaranżowane niemal w każdej przestrzeni.

Kotły MYNUTE X oferują szeroki zakres modulacji (do 1:7) i modulującą pompę cyrkulacyjną o niskim zużyciu energii (EEI ≤ 0,20). Ponadto mają również aprobatę C10 (3CEp) dzięki standardowo zamontowanym we wszystkich modelach zaworom zwrotnym, co czyni je "gotowe do montażu" w instalacjach ze zbiorczymi przewodami zbiorczymi pod ciśnieniem. Zawór antyzwrotny jest elementem, który umożliwia przepływ spalin przez przewód kominowy wyłącznie w jednym kierunku, od palnika do wylotu spalin. Jego zadaniem jest zapobiegnięcie powrotowi spalin do komory spalania w kotle, aby każdy kocioł mógł pracował bez zakłóceń. Warto również podkreślić, że kotły Mynute X mogą pracować na każdy rodzaj gazu (G20, G2.350, G27 oraz LPG).

Kocioł Mynute X z obudową i bez

Jednym z wyróżniających się i innowacyjnych elementów linii kotłów MYNUTE X jest panel sterowania. Podświetlany wyświetlacz LCD komunikuje się z użytkownikiem za pomocą intuicyjnych ikon. Dzięki siedmiu przyciskom oraz przejrzystemu ekranowi można łatwo uzyskać dostęp do funkcji i ustawień parametrów w kotle MYNUTE X.

Podłączając do omawianego urządzenia programator BeSMART Wi-Fi w trybie komunikacji cyfrowej (OT), możliwe jest zdalne sterowanie kotłem, a także całym systemem za pomocą inteligentnej aplikacji mobilnej na smartfonie lub tablecie (wymagany jest jedynie dostęp do sieci internet).

Pozostałe ważne cechy i funkcje kotła Mynute X:

  • Programator tygodniowy wbudowany w panel sterowania
  • Funkcja podgrzewu c.w.u.
  • Niska emisja zanieczyszczeń: klasa 6 ( EN 15502)
  • Elastyczność instalacji
  • Łatwe podłączenie komina dzięki systemowi click-fit bez potrzeby stosowania dodatkowego kołnierza
  • Wbudowany modył regulacji pogodwej (sonda zewnętrzna dostępna kao akcerosium dodatkowe)
  • Stopień zabezpieczenia przeciwporażeniowego ipx5d
  • Możliwość podłączenia zasobnika c.w.u. (do modeli jednofunkcyjnych: 20R i 30R)
  • Możliwość zarządzania dwoma obiegami grzewczymi

 

Kocioł Mynute X
Kocioł Mynute X

Programator pozwala w optymalny i efektywny sposób zarządzać pracą całego systemu grzewczego według indywidualnych potrzeb użytkowników. Za pomocą jednego przycisku można wybrać odpowiedni tryb pracy: AUTO, OFF, RĘCZNY, PRZYJĘCIE czy WAKACJE. W trybie AUTO kocioł pracuje według zaprogramowanych przez użytkownika temperatur w określonych przedziałach czasowych na każdy dzień tygodnia. Sterownik umożliwia ręczną nastawę temperatur: dziennej, nocnej i antyzamarzaniowej. Można go programować w siedmiodniowym cyklu (na każdy dzień oddzielnie, na cały tydzień lub tydzień roboczy i weekend), w przedziałach czasowych co 30 min., co oznacza możliwość 48 zmian poziomu temperatur w ciągu doby i 336 w ciągu tygodnia.

Kotły Mynute X mogą być sterowane aplikacją mobilną BeSMART
Kotły Mynute X mogą być sterowane aplikacją mobilną BeSMART

Jeszcze nigdy programowanie i sterowanie domowym komfortem cieplnym nie było tak proste, jak z aplikacją mobilną. W przypadku niektórych standardowych rozwiązań - tradycyjnych programatorów, zmiana i dostosowanie programu do własnych potrzeb może być bardziej skomplikowane. Przyjazna dla użytkownika polskojęzyczna aplikacja BeSMART służy do zdalnego sterowania przez WiFi i umożliwia użytkownikowi zdalne zarządzanie komfortem cieplnym we własnym domu za pośrednictwem smartfona lub tabletu. Z poziomu mobilnego urządzenia można sprawdzić stan swojego systemu ogrzewania, jak również zaprogramować przedziały czasowe, regulować temperaturę czy zmieniać tryby pracy kotła. Dzięki aplikacji BeSMART można się przekonać, jak z pozoru skomplikowane programowanie sterownika i zarządzanie pracą kotła, jest łatwe i intuicyjne.

Szczegółowe informacje oraz zalety programatora BeSMART można znaleźć na dedykowanej stronie new.besmart-home.com/pl.
Prezentację sterownika BeSMART można obejrzeć na kanale YouTube - Beretta Heating Polska

Takie zalety, jak wysoka wydajność, elastyczność instalacji, wbudowany zawór antyzwrotny spalin, niskie zużycie gazu, szeroki zakres modulacji, przyjazny panel sterowania, możliwość zdalnego sterowania przy użyciu mobilnej aplikacji BeSMART, które posiada kocioł MYNUTE X sprawiają, że to najlepszy wybór do zastosowania w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Podkreśla to również fakt, że na montaż kotłów Mynute X można otrzymać dotację, urządzenia te biorą udział w programie CZYSTE POWIETRZE.

Więcej informacji na temat kotła MYNUTE Xznajduje się tutaj: https://beretta.pl/produkt/mynute-x oraz https://beretta.pl/produkty/czyste-powietrze.

Dodatkowo ze względu na wysoką jakość komponentów użytych do produkcji urządzeń, RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A. oferuje 5-letnią gwarancję, której warunki znajdują się na stronie beretta.pl. Rejestrując kocioł poprzez stronę internetową, użytkownicy są automatycznie informowani o planowanych przeglądach, a w przypadku utraty karty gwarancyjnej wszystkie dane dotyczące obsługi kotła są w bazie danych producenta. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://beretta.pl/.

O Grupie Riello

Beretta jest częścią Grupy Riello, która została założona w 1922 r., lidera w dziedzinie produktów i usług w zakresie ogrzewania i klimatyzacji. Z siedzibą w Legnago (Werona), Włochy, Riello działa w ponad 120 krajach. Riello jest częścią Carrier, wiodącego światowego dostawcy innowacyjnych technologii HVAC, chłodniczych, przeciwpożarowych, bezpieczeństwa i automatyki budynkowej. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.riello.com. www.riello.com.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje