DOMUSA TEKNIK - kotły na biomasę

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
DOMUSA TEKNIK - kotły na biomasę

Firma DOMUSA TEKNIK ma swojej ofercie szeroki asortyment kotłów na biomasę - pelet o mocy od 10 do 150 kW. Nasze urządzenia uzyskują w procesach certyfikacji najwyższe oceny (5 klasa wg normy EN 303-5) za bardzo wysoką wydajność (nawet do 95%) bezpieczeństwo oraz niską eMmisję gazów spalinowych.

aktualizacja: 2021-06-16 12:02:53

Modele BioClass HM - dostępne warianty o mocy od 10 do 43 kW opalane peletem.

Możliwość współpracy z zasobnikami paliwa o różnej pojemności oraz zbiornikami HTP, które dodatkowo wyposażone są w stalowy zasobnik do wytwarzania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Szeroki asortyment dodatkowych urządzeń do transportu peletu z silosu oraz szuflada z funkcją kompresji popiołu, która pozwala znacząco wydłużyć czas bezobsługowej pracy.

BioClass HM OD - wyróżnia możliwość montażu w miejscach narażonych na czynniki atmosferyczne na zewnątrz budynku. Specjalnie zaprojektowana obudowa z najwyższej jakości materiałów odznacza się wyjątkową szczelnością, zapewniając bezawaryjną pracę urządzenia w niesprzyjających warunkach. Kocioł wyposażony jest w elektroniczny układ sterowania z możliwością zdalnej obsługi. Rozwiązanie takie pozwala regulować poszczególne parametry robocze urządzenia bez konieczności udawania się do kotłowni.

Kocioł modułowy BioClass HC przeznaczony jest do pracy w kotłowniach kaskadowych o mocy od 91 do 132 kW. Wyposażony jest w zasobnik paliwa i szufladę z funkcją kompresji popiołu oraz pneumatyczny układ pobierania peletu.

Kocioł na biomasę BioClass HM 25
Kocioł na biomasę BioClass HM 25

Zalety kotłów DOMUSA

Korzystność inwestycji. Nasza strategia marketingowa polega na dostarczaniu wysoko wydajnych urządzeń za rozsądną cenę, co w połączeniu z rocznymi oszczędnościami eksploatacyjnymi w porównaniu do innych rozwiązań bazujących na spalaniu innych paliw oznacza szybki zwrot kosztów zakupu. Kluczem do sukcesu jest wydajność oraz elektroniczna modulacja mocy. Część korpusu odpowiadającą za odprowadzanie spalin zaprojektowano w taki sposób, aby do maksimum wykorzystać ich ciepło do podgrzania medium. Kotły BioClass wyróżniają się na tle konkurencji jednym z najlepszych współczynników redukcji temperatury spalin.

Wygoda. W pełni automatyczny układ czyszczenia wymiennika i palnika zapewnia najwyższą wygodę użytkowania. Kotły wyposażono w zestaw zawirowywaczy, które - poza usuwaniem resztek popiołu - spowalniają przepływ spalin, aby do maksimum wykorzystać ich ciepło. Palnik ma układ automatycznego usuwania popiołu, a jego działanie polega na cyklicznym wypchnięciu popiołu z palnika do szuflady. Sprawne usuwanie popiołów i niedopalonych resztek z palnika jest podstawą długotrwałej bezproblemowej pracy przy minimum czynności konserwacyjnych.

Układ HOTSTREAM. Kotły BioClass wyposażone są w innowacyjny układ podgrzewania wody powrotnej. Układ Hot-Stream eliminuje konieczność stosowania skomplikowanych urządzeń mieszających, zapobiegając kondensacji wskutek niekontrolowanego dopływu zimna z rur powrotnych. Dzięki temu rozwiązaniu medium powracające bezpośrednio do kotła może być wychłodzone nawet do 25°C i to niezależnie od konfiguracji hydraulicznej instalacji.

Gwarancja. Dzięki wysokiej jakości materiałów użytych do produkcji kotłów Domusa BioClass udzielamy 5-letniej gwarancji na korpus oraz 2-letniej gwarancji na podzespoły hydrauliczne i sterujące.

MORA POLSKA Sp. z o.o.
MORA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Wilczak 45-45, 61-623 Poznań
tel. 606 288 160 / tel. 61 855 23 50
handel@mora.com.pl
domusa.com.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje