Przepływowe zbiorniki CWU oraz bufory marki Wärme

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Przepływowe zbiorniki CWU oraz bufory marki Wärme

Na czym polega innowacyjność przepływowych zbiorników Wärme?

aktualizacja: 2022-11-04 09:44:28

Nowość wynika z zastosowanej technologii. Główną cechą naszych zasobników jest sposób dostarczania wody użytkowej. Odbywa się to poprzez wężownicę, która umieszczona jest w górnej części zbiornika. Woda użytkowa w wężownicy ogrzewana jest wodą ze zbiornika pozyskaną np. z kotła lub pompy ciepła. Dzięki temu, że zbiorniki Wärme są przepływowe, a wężownica została zamontowana w górnej części zbiornika szybko ogrzejemy wodę niezbędną np. do kąpieli, bez konieczności grzania jej w całym zbiorniku. Co ważne w naszych zbiornikach zastosowaliśmy wężownicę wykonana ze stali nierdzewnej, same zbiorniki są dodatkowo bardzo dobrze zaizolowane uzyskując kategorie efektywności A oraz B, co sprawia, że domownicy mogą mieć cały czas świeżą wodę przy niskim zużyciu energii.

Ponadto dzięki zastosowaniu dużych króćców przyłączeniowych 5/4 cala unikamy dławienia przepływu, a nasza pompa pracuje efektywniej. Ciepła woda ogrzewa wężownice, która posiada specjalne wyżłobienia w celu szybszego jej ogrzania, a zastosowanie dużej wężownicy o powierzchni nie mniejszej niż 3,83 m2 sprawia, że w kranie mamy wodę o oczekiwanej temperaturze.

Zastosowana przez nas technologia pozwoliła także rozwiązać problemy, z którymi stykamy się w powszechnie montowanych zbiornikach do ciepłej wody użytkowej. Mianowicie wyeliminowaliśmy zjawisko starzenia się wody i powstawania bakterii Legionella, co było wynikiem długotrwałego gromadzenia się wody w zbiorniku. W zasobnikach Wärme mamy bowiem stały dopływ świeżej wody. Po drugie nie ma konieczności cyklicznego wygrzewania zbiornika wysoką temperaturą, co pociągało za sobą dodatkowe koszty związane z zakupem grzałki elektrycznej.

Produkty z oferty Wärme

Dlaczego jeszcze jest to lepsze rozwiązanie?

Zbiorniki Wärme do ciepłej wody użytkowej, nie wymagają dodatkowych prac serwisowych zatem koszt ich późniejszego utrzymania spada do zera. Wynika to z prostej zależności, że aby zasobnik mógł być wykorzystywany na potrzeby użytkowe, musi być wykonany ze stali nierdzewnej lub pokryty emalią. Zbiorniki wykonane całkowicie ze stali nierdzewnej są najczęściej bardzo drogie. Natomiast kiedy wybierzemy zbiorniki emaliowane musimy liczyć się z okresowym serwisem, a dokładniej z kosztowną wymianą anody, nie rzadziej niż raz na dwa lata.

W zbiornikach Wärme udało się nam wdrożyć pewnego rodzaju kompromis. Dzięki zastosowanej technologii i materiałowi otrzymujemy wodę w jakości zasobników ze stali nierdzewnej, ale w cenie zbliżonej do zbiorników emaliowanych, a więc niemal dwukrotnie niższej!

Czy nie mieliście obaw przed wprowadzeniem nowej technologii na rodzimy rynek?

Tak, początkowo mieliśmy pewne wątpliwości związane z tym jak nasze zbiorniki zostaną przyjęte nie tylko przez klientów, ale również instalatorów przyzwyczajonych do dotychczasowych tradycyjnych zbiorników. Ale takie obawy towarzyszą chyba większości przy wypuszczaniu na rynek nowych produktów. Jednak świadomość, że rozwiązane to jest stosowane z wielkim powodzeniem w innych krajach, a technologia ta przyszła do nas z Ameryki napawało nas niemałym optymizmem.

Dziś wiemy już, że obrany przez nas kierunek był jak najbardziej słuszny, a zastosowana technologia sprostała oczekiwaniom klientów. Przekonać mogliśmy się o tym tylko w jeden sposób, a mianowicie wykorzystując w praktyce nasze zbiorniki. Choć w Polsce mamy nadal sporo gospodarstw domowych, które posiadają stare instalacje grzewcze, to coraz więcej nowo powstałych domów decyduje się na zastosowanie nowoczesnych technologii jak pompa ciepła czy fotowoltaika i to tu widzimy największe pole zastosowania naszych produktów.


www: warme.com.pl
mail: sprzedaz@warme.com.pl
Zakupy detaliczne: +48 690 018 633
Zamówienia hurtowe: +48 727 912 352

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania