JAWAR KOMPAKT - dwuciągowy system kominowy

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
JAWAR KOMPAKT - dwuciągowy system kominowy

Jawar Kompakt to dwuciągowy system kominowy, przeznaczony do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych na paliwa stałe oraz z kotłów kondensacyjnych gazowych i olejowych.

aktualizacja: 2018-08-08 06:22:26

Komin umieszczony jest w jednolitym pustaku perlito-betonowym, który integruje w sobie kanał dymowy, kanał spalinowy, a dodatkowo także kanał wentylacyjny. Dzięki takiemu połączeniu w Jawar Kompakt, użytkownik jest w stanie dopasować komin do każdego urządzenia grzewczego, a także w dowolny sposób zaadaptować kotłownię.

Kanał dymowy tworzą elementy systemu kominowego JAWAR UNIWERSAL PLUS, którego sercem są rury ceramiczne izostatycznie prasowane. Nadaje się on idealnie do współpracy z tradycyjnymi oraz nowoczesnymi urządzeniami grzewczymi opalanymi np. paliwami stałymi.

Kanał spalinowy odpowiedzialny jest za odprowadzanie spalin z nowoczesnych, niskotemperaturowych kotłów kondensacyjnych z zamkniętą komorą spalania. Odprowadzanie spalin odbywa się poprzez kanał wykonany ze stali kwasoodpornej.

Kształtki łączone są za pomocą uszczelki, która zapewnia wyjątkową szczelność systemu, a ta z kolei gwarantuje sprawną pracę układu dla nadciśnienia do 200 Pa, natomiast powstający w nim kondensat w całości odprowadzany jest do kotła w celu dalszego odzysku ciepła, co wpływa na poprawę sprawności urządzenia grzewczego.

Firma powiązana:
JAWAR

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak palić w kominku, kozie grzewczej, piecu? Palenie od góry
Jak palić w kominku, kozie grzewczej, piecu? Palenie od góry
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny