Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Fronius GEN24 Plus i akumulator BYD Battery-Box Premium HVS/HVM

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Fronius GEN24 Plus i akumulator BYD Battery-Box Premium HVS/HVM

Wszechstronny falownik hybrydowy GEN24 Plus uzupełni wkrótce portfolio firmy Fronius o rozwiązanie typu All-in-One zapewniające kompleksowe zasilanie własne przy użyciu energii pochodzącej ze słońca. 

GEN24 Plus będzie dostępny w jednofazowym wariancie Primo i trójfazowym wariancie Symo. Wyróżnia się on, między innymi, elastycznymi opcjami zasilania awaryjnego i zintegrowanymi otwartymi interfejsami. Nowy akumulator BYD Battery-Box Premium1 i falownik hybrydowy GEN24 stanowią system gromadzenia energii, wyznaczający nowe standardy w dziedzinie wszechstronności i wydajności.

GEN24 Plus to naprawdę hybrydowy falownik, dzięki któremu - w połączeniu z BYD - będziemy realizować na całym świecie doskonałe rozwiązania do gromadzenia energii zarówno na rynku systemów jedno- jak i trójfazowych. Szczególną dumą napawają nas opcje zasilania awaryjnego z wykorzystaniem PV Point lub rzeczywistego zasilania awaryjnego - i to nie tylko w zastosowaniach trójfazowych, w których do dzisiaj utrzymujemy wyjątkową pozycję, podkreśla Martin Hackl, Head of Solar Energy w Fronius International GmbH. Dzięki temu jesteśmy pierwszą firmą, która przychodzi na myśl, gdy chodzi o rozwiązania do gromadzenia energii dostosowane do indywidualnych wymagań klientów.

Nowa generacja rozwiązań do gromadzenia energii ze słońca

Firmy Fronius i BYD prowadzą ścisłą współpracę w zakresie gromadzenia energii i rozwijają wydajne rozwiązania tego typu do zastosowań w gospodarstwach domowych i firmach. Wszystkie falowniki hybrydowe GEN24 Plus są fabrycznie wyposażone w przyłącze akumulatora, system zarządzania energią, monitorowanie i otwarte interfejsy do, przykładowo, przygotowywania ciepłej wody, urządzenia E-Auto Wallbox lub automatyki domowej.

Od lipca 20203, falownik hybrydowy Fronius GEN24 Plus będzie dostępny w trójfazowej wersji Symo o klasach mocy od 6 do 10kW, natomiast jednofazowy Primo o klasach mocy od 3 do 6kW będzie na rynku w 20213. Akumulatory BYD Battery-Box Premium składają się z pojedynczych modułów, które można dostosować do indywidualnego zapotrzebowania. Wspomniane akumulatory mogą być łączone z falownikami GEN24 w dwóch wersjach2: Battery-Box Premium HVS od 5,1 do 10,2 kWh oraz Battery-Box Premium HVM od 11,0 do 22,1 kWh.

Bezpieczeństwo energetyczne w falownikach Fronius GEN24 Plus jest z jednej strony zapewniane przez zintegrowane podstawowe zasilanie awaryjne PV Point, gniazdo zasilane energią podczas przerw w dostawie prądu. Z drugiej strony, dzięki funkcji Multi Flow Technology, w razie awarii sieci odbiorniki są zasilane przez generator fotowoltaiczny i akumulator.

Wydajny trójfazowy Symo GEN24 Plus połączony z akumulatorem o odpowiednich parametrach wyróżnia się pełnym trójfazowym zasilaniem awaryjnym4. Umożliwia to stosowanie również większych odbiorników trójfazowych, takich jak pompy ciepła, co zapewnia pełną niezależność i elastyczność.

1 Model HVS i HVM

2 W zależności od typów falowników i certyfikacji obowiązujących w poszczególnych

3 W zależności od dostępności w danym kraju

4 Opcjonalnie

Rozwiązanie nowej generacji do gromadzenia energii słonecznej  - Fronius GEN24 Plus i BYD Battery-Box Premium HVS/HVM
Rozwiązanie nowej generacji do gromadzenia energii słonecznej  - Fronius GEN24 Plus i BYD Battery-Box Premium HVS/HVM

Logo Fronius

Fronius Polska Sp. Z o. o.
ul. Gustawa Eiffel`a 8
44-109 Gliwice
+48 32 621 07 00
pv-sales-poland@fronius.com
www.fronius.pl/solar/fotowoltaika

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2020 - styczeń 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje