Energia odnawialna w zakładach CEMEX

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Energia odnawialna w zakładach CEMEX

Do 2023 roku cała energia elektryczna kupowana do 36 zakładów CEMEX Polska będzie pochodziła ze źródeł odnawialnych, zapewnianych głównie przez PGE Polską Grupę Energetyczną oraz częściowo z własnych instalacji fotowoltaicznych. CEMEX Polska kontynuuje w ten sposób swoje zaangażowanie w odpowiedzialne gospodarowanie zasobami naturalnymi, w ramach realizowanej strategii "Future in Action", której celem jest przeciwdziałanie zmianom klimatu.

aktualizacja: 2022-09-22 05:28:38

CEMEX Polska otrzymał certyfikat poświadczający, że całość energii elektrycznej nabywanej od PGE na potrzeby działalności produkcyjnej w latach 2022-2023 będzie pochodziła ze źródeł odnawialnych. Kontrakt dotyczy 36 zakładów należących do CEMEX Polska, o 4 więcej niż w latach poprzednich. Oznacza to, że już większość fabryk należących do firmy będzie bazować w całości na zielonej energii. Zużycie energii elektrycznej wynosi w tych zakładach rocznie ok. 300 GWh. To efekt uzgodnień i współpracy biznesowej ze spółką PGE Obrót, która jest sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych, działającą w ramach Grupy PGE, z którą CEMEX Polska współpracuje od ponad 12 lat.

Współpraca z PGE Obrót w zakresie zakupu energii elektrycznej wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju oraz ochrony klimatu CEMEX. Firma dąży do ograniczenia emisji zanieczyszczeń oraz pragnie racjonalnie gospodarować zasobami naturalnymi.

CEMEX Polska skorzystał z oferty specjalnej PGE Obrót "Naturalnie, że energia", promującej przyjazny środowisku sposób pozyskiwania energii elektrycznej i gwarantującej jej pochodzenie z odnawialnych źródeł energii.

Zwiększenie wykorzystania energii odnawialnej ma także przybliżyć CEMEX do osiągnięcia celu w zakresie redukcji emisji CO2 w swoich zakładach w Europie. Do 2030 roku planowane jest ograniczenie emisji o co najmniej 55%. Zwiększenie wykorzystania OZE to krok ku przeciwdziałaniu zmianom klimatu i wzmocnieniu zaangażowania firmy na rzecz redukcji emisji CO2 w prowadzonej działalności.

Firma powiązana:
CEMEX Polska Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Dobór gniazd i osprzętu elektroinstalacyjnego
Dobór gniazd i osprzętu elektroinstalacyjnego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!