WAGO Gelbox - ochrona połączeń elektrycznych przed wilgocią

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
WAGO Gelbox - ochrona połączeń elektrycznych przed wilgocią

Kondensacja, ulewne deszcze, silny strumień wody: gdy wilgoć spotyka się z elektrycznością np. w ogrodzie, szybko może dojść do zwarcia. Osłona żelowa WAGO Gelbox oferuje zupełnie nowe możliwości ochrony połączeń elektrycznych przed wilgocią. 

aktualizacja: 2021-09-29 11:43:40

WAGO Gelbox jest małą, kompaktową osłoną wypełnioną żelem bez silikonu. Osłona Gelbox WAGO jest dostępna w sześciu rozmiarach i zapewnia ochronę przed wilgocią złączkom instalacyjnym z serii 221 i złączkom z serii 2273 - i to na poziomie IPX8. Ten rodzaj ochrony oznacza, że złączki są tak dobrze zabezpieczone przed wilgocią, że mogą być nawet trwale zanurzone w wodzie. Konwencjonalna masa uszczelniająca spełnia również wymagania klasy ochrony IPX8, są to na przykład poliuretany lub silikony.

Osłonę można łatwo umieścić w każdej puszce instalacyjnej - niezależnie od tego, czy jest ona zamontowana na ścianie czy pod sufitem. Dlaczego to ważne? Po pierwsze, nie tracisz czasu na mieszanie składników żelu, tak jak w przypadku typowej zalewy. Po drugie nie musisz czekać, aż zmieszana masa do odlewu stwardnieje lub wyschnie. Dodatkowo żel nie wymaga specjalnego oznakowania dotyczącego bezpieczeństwa, ponieważ zawarte w nim substancje chemiczne już weszły w reakcję i są już nieaktywne. 

Osłona WAGO Gelbox jest po prostu od razu gotowa do użytku. Jest ona już wstępnie wypełniona żelem i natychmiast uszczelnia połączenie. Oznacza to, że instalacje elektryczne mogą być uruchamiane bezpośrednio po zakończeniu montażu - prosto, szybko i bezpiecznie.

Obejrzyj film i sprawdź jak łatwo korzysta się z osłony żelowej WAGO GELBOX

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Dobór gniazd i osprzętu elektroinstalacyjnego
Dobór gniazd i osprzętu elektroinstalacyjnego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje