Jednym z kryteriów wyboru są certyfikaty zgodności z normami branżowymi. Kolejnymi na liście do weryfikacji są: funkcjonalność, trwałość urządzenia, zwłaszcza gdy ma być stosowane na zewnątrz, oraz wygląd. Inwestorzy zwracają także uwagę na to, czy w ramach jednego systemu mogą połączyć kwestie bezpieczeństwa i komfortu. Automatyka domowa, tak jak wiele lat temu sam alarm, powoli staje się elementem bardzo oczekiwanym przez coraz szersze grono użytkowników. Niedługo stanie się standardem.
Wybierając system alarmowy warto brać pod uwagę możliwości urządzeń, które go tworzą, do realizacji podstawowej automatyki oraz opcję ich integracji z bardziej zaawansowanymi systemami odpowiedzialnymi za komfort w domu. Sterowanie m.in. światłem czy ogrzewaniem to nie tylko wygoda. Ekonomiczne zarządzanie tymi instalacjami wpływa także na oszczędności i ekologię.
To, co również jest istotne i na co zwracają uwagę przyszli użytkownicy, to sprawne sterowanie wszystkimi funkcjami posiadanego systemu. Jeżeli skorzystamy ze wspomnianej integracji, to możemy wykorzystać manipulatory systemu alarmowego (zwłaszcza te dotykowe z graficznym interfejsem) do wydawania poleceń centrali, co na pewno wpłynie na wygodę oraz obniżenie kosztów całej instalacji. Sterowanie zdalne umożliwi aplikacja mobilna dedykowana danemu systemowi.
Agnieszka Pitrus
Head of marketing SATEL
Na zdjęciu otwierającym: Alarm w nowym domu to już standard, dziś inwestora interesuje, czy można nim zarządzać przez telefon. (fot. Satel)