Na co inwestor zwraca dziś uwagę, wybierając system alarmowy?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Na co inwestor zwraca dziś uwagę, wybierając system alarmowy?

Na rynku jest wiele różnych rozwiązań dedykowanych do ochrony mieszkań i domów. Kwestia bezpieczeństwa jest na tyle istotna, że świadomy wybór urządzeń, które znajdą się w naszych domach jest niezmiernie ważny. Oczywiście, wsparcie ze strony instalatora, osoby z doświadczeniem jest niepomijalne, natomiast ważne jest byśmy sami aktywnie uczestniczyli w doborze systemu. Na co więc zwracają uwagę inwestorzy?

Jednym z kryteriów wyboru są certyfikaty zgodności z normami branżowymi. Kolejnymi na liście do weryfikacji są: funkcjonalność, trwałość urządzenia, zwłaszcza gdy ma być stosowane na zewnątrz, oraz wygląd. Inwestorzy zwracają także uwagę na to, czy w ramach jednego systemu mogą połączyć kwestie bezpieczeństwa i komfortu. Automatyka domowa, tak jak wiele lat temu sam alarm, powoli staje się elementem bardzo oczekiwanym przez coraz szersze grono użytkowników. Niedługo stanie się standardem.

Wybierając system alarmowy warto brać pod uwagę możliwości urządzeń, które go tworzą, do realizacji podstawowej automatyki oraz opcję ich integracji z bardziej zaawansowanymi systemami odpowiedzialnymi za komfort w domu. Sterowanie m.in. światłem czy ogrzewaniem to nie tylko wygoda. Ekonomiczne zarządzanie tymi instalacjami wpływa także na oszczędności i ekologię.

To, co również jest istotne i na co zwracają uwagę przyszli użytkownicy, to sprawne sterowanie wszystkimi funkcjami posiadanego systemu. Jeżeli skorzystamy ze wspomnianej integracji, to możemy wykorzystać manipulatory systemu alarmowego (zwłaszcza te dotykowe z graficznym interfejsem) do wydawania poleceń centrali, co na pewno wpłynie na wygodę oraz obniżenie kosztów całej instalacji. Sterowanie zdalne umożliwi aplikacja mobilna dedykowana danemu systemowi.

Agnieszka Pitrus
Head of marketing SATEL
Na zdjęciu otwierającym: Alarm w nowym domu to już standard, dziś inwestora interesuje, czy można nim zarządzać przez telefon. (fot. Satel)

Dodaj komentarz

time image
time image
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA